Zimní turistika se těší stále větší oblibě. Není divu, když po dolnorakouských trasách se dá nádherně chodit po celý rok.

Zimní turistika v Dolním Rakousku

Turisté milují rozmanitou krajinu Dolního Rakouska. Výstupy nejsou nijak příkré a díky úžasným výhledům není cesta nikdy dlouhá. Protože jsou stezky ideální pro pěší túry také v zimě, připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších tras.

Příliš krásné na to, abychom se jich v zimě zřekli
Zimní pěší túry dolnorakouskou nádhernou krajinou vás unesou ke kouzelným místům, jako je přírodní park Naturpark Hohe Wand, náš národní park v oblasti Dunajské luhy Nationalpark Donau-Auen nebo na nezapomenutelnou túru s panoramatickým výhledem na Raxu. Není v zimě nic krásnějšího, než vychutnávat přírodu a odměnit se následně horkým čajem. Je jedno, jestli chodí rodiny, sportovci nebo příležitostní turisté: Dolní Rakousko má perfektní túru pro každého, kdo chce poznat zimu z její nejkrásnější stránky.

Zimní putování nad mraky
Mezi všemi trasami je jedna, která velmi, opravdu velmi natěsno zvítězila jako miláček redakce: okruh Zauberblick-Runde. Prochází po Semmeringu k horské železnici Semmering – památce UNESCO-Weltkulturerbe a vede k nejkrásnějším vyhlídkám v ráji výhledů. Během tříhodinové túry se kocháte grandiózními výhledy z horského průsmyku, půjdete kolem velebného hotelu Hotel Panhans, kde se necháte oslnit šarmem přelomu tisíciletí a můžete ochutnat dort Panhans vyrobený podle originálního receptu – a kolem vyhlídek 20-Schilling-Blick a Doppelreiteraussichtswarte přijdete k historickému nádraží. A kdo by si chtěl po túře dopřát skutečnou atmosféru horské chaty, zavítá do hostince Seewirtshaus na úpatí hory Hirschenkogels.