Ze statku na rašeliniště

Turistika, poznávání a objevování na statku Ablaß Hof

Statek Ablaß Hof nejenže leží v přírodní chráněné oblasti, ale samotný statek je i muzeum. 300 let staré zdi skrývají spoustu dobrodružných zážitků, které čekají jen tebe. Naprosto skvělá je určitě exkurze na vrchovištní rašeliniště.

Na náhorní plošině plné dobrodružství
Vysoko nahoře na náhorní plošině Hochreit se rozkládá selský dvůr Ablaß Hof, odkud dříve lesní dělníci sváželi dříví do údolí, nechali ho tzv. „ablassen/spouštět“. Tady je dobrodružství především dílem přírody – a na 62 ha lesů a luk uprostřed přírodní chráněné oblasti a krajinné rezervace se dobrodružných překvapení skrývá opravdu hodně. To první je samotný dvůr, neboť tento 300 let starý selský statek slouží zároveň jako občerstvení, muzeum a oblíbený turistický cíl, který je snadno dostupný po mnoha stezkách.

Akce a relaxace
Ve stáji čekají na pohlazení a pamlsky krávy, telátka, ovce s jehňaty, prasata, kozy, beránci, slepice, kačeny, trpasličí králíci a kočky. Můžeš také pomoci při práci ve stáji a vyzkoušet si, jak žijí farmáři. V blízké rašeliništní krajině Hochmoor Leckermoos s tebou rádi podniknou pěší túry Zettlovy, šéfové statku Ablaß Hof, a hravým způsobem tě seznámí se světem rostlin a zvířat. Oni jsou v tomto oboru skutečnými profíky. Náš tip: nejlepší odpočinek po toulkách přírodou čeká na slunečné terase, u vlastního rybníka nebo na útulné louce s lehátky, kde si můžeš parádně zahrát s balónem nebo se vyřádit na dětském hřišti.

Další informace a dotazy