Bezpečné lyžování v Dolním Rakousku

Svěže a bezpečně. Nová pravidla pro naše lyžařská střediska.

Aby vám nic nebránilo prožít dokonalý den na lyžích, připravili jsme pro vás tipy pro svěží a bezpečné lyžování.

Dolnorakouská lyžařská střediska vypracovala jednotná opatření pro váš bezpečný lyžařský zážitek, která vám umožní bezstarostnou lyžovačku, při níž pohoda ani zdraví nepřijdou zkrátka. I v této náročné době si tak můžete při sjezdu dolů vychutnat svěží proud vzduchu, zimní sluníčko a nádherný pocit lehkosti.

Naše tipy pro bezpečné lyžování

 • Skipasy si nejlépe kupte online již doma. Lyžařské středisko se tak může lépe připravit na počet návštěvníků a vám to ušetří drahocenný čas, který si raději užijte na sjezdovce!
   
 • Pokud si skipasy přece jen chcete koupit v pokladně skiareálu, musíte před pokladnou dodržovat ve frontě rozestupy minimálně 1 metr. Upřednostňuje se platba kartou – tedy hygienickým a bezkontaktním způsobem bez hotovosti.
   
 • V oblasti nástupu na lanovku nebo na vlek platí povinnost nosit ochranu úst a nosu. Je povolený také nákrčník (multifunkční šátek) natažený přes ústa a nos. Ve frontě v každém případě dodržujte odstup od ostatních!
   
 • Na sedačkových lanovkách, vlecích a v kabinách platí stejná pravidla jako ve veřejných dopravních prostředcích. Platí zde povinnost mít nasazenou roušku nebo nákrčník, který zakrývá ústa a nos.
   
 • Abyste měli jisté místo k sezení v lyžařské chatě nebo restauraci, rezervujte si nejlépe stůl předem pro vaši pauzu. Bližší informace naleznete na webových stránkách lyžařského střediska.
   
 • V lyžařských chatách platí opět stejná pravidla jako v jiných gastronomických provozech, Při vstupu a při jakémkoliv pohybu mimo váš stůl je povinnost nosit ochranu úst a nosu. U stolu si můžete roušku nebo nákrčních sundat. Jíst a pít je povoleno pouze u stolu. Prosíme rovněž, abyste se zaregistrovali pro podporu trasování kontaktů. Formuláře – vytištěné nebo v digitální podobě – poskytne provozovatel gastronomického zařízení.
   
 • Také pro využití služeb půjčovny lyžařského vybavení nebo lyžařské školy proveďte nejlépe rezervaci předem, abyste si ušetřili čas na místě a pomohli tak poskytovatelům služeb při organizování příjemného průběhu vašeho lyžařského dne. Podrobnější informace získáte na webových stránkách lyžařského střediska.

Tady se můžete cítit bezpečně!

Abyste se mohli cítit ještě bezpečněji, jsou naši zaměstnanci na všech úsecích (lanovky a vleky, lyžařské školy, půjčovny lyžařského vybavení a gastronomie) pravidelně testováni na COVID-19 a při nástupu do práce se všem pracovníkům každý den měří jejich tělesná teplota. Buďme k sobě ohleduplní, jen tak si budeme moci společně vychutnat ještě mnoho lyžařských dnů v této zimní sezóně!