Červen plný slavností

Přivítejte léto: na Dunaji, na jevišti, ve sklepní uličce, ve volné přírodě nebo na zahradě!

Začátek léta, příroda, umění a víno zvou v červnu v Dolním Rakousku na akce plné skvělé nálady.

21. června potřebuje sluníčko v St. Pöltenu přesně 16 hodin a 4 minuty na to, aby z východu přeběhlo na západ. Na počest nejdelšího dne v roce probíhají na mnoha místech v Dolním Rakousku vydatné oslavy – nejzajímavější určitě ve Wachau a Niebelungengau, kde noční říční krajina osvětlená velkými ohňostroji, plovoucími světly na Dunaji a vinice rozzářené pochodněmi vytvářejí při oslavách slunovratu ohromující scenérie.

Kolotoč slavností raného léta
Ale i jinak dává červen návštěvníkům Dolního Rakouska spoustu příležitostí k zábavě. Třeba při slavnostech sklepních uliček v úžasné atmosféře, v rámci horského léta s bohatými vyhlídkami, půvabného zahradního léta nebo při požitkářském stolování ve Weinviertelu.

Podium pro umění připraveno
Kromě radostí života vzkvétá v červnu v Dolním Rakousku především kultura. Na divadelním festivalu Theaterfest Niederösterreich, největší letní divadelní události Rakouska, se odehraje od poloviny června do začátku září téměř 30 premiér. Klasická hudba je hlavním tématem Hudebního léta v Grafeneggu, dobové lidové hudbě jsou věnovány festivaly Schwaigen-Reigen na Wechselu a aufhOHRchen  a historky z celého světa se nádherně poslouchají na Festivalu vypravěčského umění!