Header Radfahren neu, © schwarz-koenig.at
Cyklistická dovolená u vína

Hvězdicově na kole ve Veltlinerland

Cyklistika s požitkem. Žádné jiné slovo nedokáže popsat weinviertelské cyklotrasy lépe. Místní „Heurige“, vinařství a sklepní uličky cestou zvou k oddechu a ke gurmánským zážitkům. Cyklistická síť v délce 1 600 km v největší vinařské oblasti Rakouska je lemována romantickými vinohrady a historickými objekty, které nejenže jsou hezké na pohled, ale rozhodně stojí všechny do jednoho za návštěvu.

Při vyjížďkách z Poysdorfu zažijete cyklistický požitek výjimečné třídy a poznáte tyto trasy:

 • Ryzlink vlašský (39 km): trasa začíná v Poysdorfu a doveze vás do „poblázněné vesnice“ Herrnbaumgarten. Tady se doporučuje zaskočit do muzea „Nonseum“ a pobavit se vynálezy trochu jiného typu. Zvlněná krajina vás vede dále přes Altlichtenwarth do Großkrutu. Přes toto romantické návrší se sklepy si můžete zajet až k rozhledně Wartbert a odtud se pokochat výhledem na nádhernou krajinu Weinviertelu. Přes Walterkirchen se pak vrátíte zpět do Poysdorfu.
   
 • Veltlínské (68 km): trasa vede z Poysdorfu kolem hradní zříceniny Staatz. Od května do října tady pravidelně probíhají komentované prohlídky, jež vás seznámí s historií regionu (prohlídku nutno objednat předem). Na úpatí skalního výběžku Staatzu se vyrábějí výtečné pralinky a cukroví. Pokud byste měli zájem o návštěvu, dejte nám vědět. Přes Kottingneusiedl dojedete do Wildendürnbachu se zajímavou sklepní uličkou "Galgenberg". Ulička Galgenberg získala ocenění „Sklepní ulička roku 2013“. Cestou souběžně s českou hranicí se dostanete do malé vesničky Ottenthal, z které je to už jen kousek do malé vinařské obce Falkenstein. Do Poysdorfu pak musíte zvládnout ještě cca 17 km. Náš tip: nenechte si ujít Nonseum v Herrnbaumgartenu a prohlédněte si vystavené ztřeštěné vynálezy.
   
 • Sylvánské (64 km): trasu zahájíte v Poysdorfu a pojedete přes Walterskirchen a Bullendorf do Wilfersdorfu. Tady se nachází Lichtenštejnský zámek Wilfersdorf, který patří k TOP výletním cílům Dolního Rakouska a jeho návštěva je proto nutností. Odtud pokračujete dále do obcí Mistelbach a Asparn/Zaya – v nichž můžete navštívit muzeum MAMUZ Mistelbach a zámek MAMUZ Asparn. Přes weinviertelské vesnice Hörersdorf a Ameis se dostanete zpět do Poysdorfu. Náš tip: prohlédněte si „Svět vína a hroznů“ v Poysdorfu a vydejte se po stopách vína.
   
 • Lichtenštejnská cyklostezka (76 km): po Lichtenštejnské cyklostezce pojedete z Poysdorfu přes Herrnbaumgarten a Schrattenberg a přejedete přes českou hranici do Valtic. Ve Valticích doporučujeme návštěvu zámku Valtice, který patřil po několik staletí rodu Lichtenštejnů a platí jako jeden z nejvýznamnějších památek barokní architektury v Česku. Cyklostezka pokračuje do Lednice, honosného letního sídla knížecí rodiny Lichtenštejnů s jedinečným palmovým skleníkem. Odtud se vracíte zpět do Rakouska přes hraniční přechod Reintal. Dále jedete do obce Altlichtenwarth, v které přejedete na cyklostezku Ryzlink vlašský. Přes Großkrut a Walterskirchen se vrátíte zpět do Poysdorfu. (cestovní doklady s sebou!)

 

Jako příjemné zakončení dne doporučujeme návštěvu některého z místních vinných šenků, tzv. Heurige, s typickým občerstvením.
Rádi vám pošleme na základě poptávky náš „Kalendář Heurige“ s otevírací dobou.
 

Služby zahrnuté v ceně

 • 2 nebo 4 noci dle výběru v požitkářském vinařství Genießerhof Haimer**** v Poysdorfu nebo ve vinařství Weingut Stadler (kategorie 4 kytičky) ve Falkensteinu
 • vinařská gastronomie (menu o 4 chodech v doprovodu vína): při ubytování v Poysdorfu v hotelu Neustifter, při ubytování ve Falkensteinu v Genusswerkstatt sieben:schläfer
 • vstup do světa WEIN + TRAUBEN Welt v Poysdorfu
 • cyklomapa v cestovních podkladech

Informace o ceně

 • 2 noci:
  189,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji v Genießerhof Haimer
  160,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji ve Weingut Stadler (1 lůžko 180,- EUR)
   
 • 4 noci:
  299,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji v Genießerhof Haimer
  254,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji ve Weingut Stadler (1 lůžko 294,- EUR)

Ceny jsou uvedeny bez ubytovacích poplatků, více informací: www.niederoesterreich.at/taxen

Nabídka na období

 • platnost od 01.04.2019 do 15.11.2019

Poptat nabídku

Hvězdicově na kole ve Veltlinerland poptat

Údaje o vaší cestě
Vaše údaje
Mé kontaktní údaje (jméno, adresa, e‐mail a telefonní číslo) a rovněž údaje týkající se mé cesty (datum příjezdu/odjezdu, počet osob, počet dětí a věk dětí) budou uloženy jen za účelem a na dobu zpracování mé nezávazné poptávky a za tímto účelem budou předány provozovateli ubytovacího zařízení/dodavateli služeb. Kromě toho nebudou mé údaje předány třetí osobě.