Header Radfahren neu, © schwarz-koenig.at
Cyklistická dovolená u vína

Hvězdicově na kole v Retzer Land

Cyklistika s požitkem. Žádné jiné slovo nedokáže popsat weinviertelské cyklotrasy lépe. Místní „Heurige“, vinařství a sklepní uličky zvou cestou k oddechu a ke gurmánským zážitkům. Cyklistická síť v délce 1 600 km v největší vinařské oblasti Rakouska je lemována romantickými vinohrady a historickými objekty, které nejenže jsou hezké na pohled, ale rozhodně stojí všechny do jednoho za návštěvu.

Při vyjížďkách z vinařského města Retz zažijete cyklistický požitek výjimečné třídy a poznáte tyto trasy:

 • Cyklotrasa Weinviertel DAC (56 km): trasa začíná u tzv. Zážitkového sklepa v Retzu (Retzer Erlebniskeller), který je se svými 21 km největším vinným sklepem ve střední Evropě. Cyklotrasa Weinviertel DAC vede kolem muzea Röschitzer Weberkeller se stěnami pokrytými motivy vyřezanými do hlíny dále do sklepní uličky Maulavern v Zellerndorfu, která je pro vás znamením oddychu a požitku při skleničce vína nebo hroznové šťávy, než se vydáte na cestu zpátky do Retzu.   
 • Cyklostezka Reblaus-Radl-Weg (35 km): z Retzu do Drasendorfu se dostanete nejpohodlněji zážitkovým vlakem Reblaus-Express, úplně nejlépe ve speciálním „Heurigenwaggon“, kde se vinaři regionu postarají o kulinářský zážitek. Zpátky pak vede cyklostezka Reblaus-Radl-Weg kolem zelených vinohradů, rozlehlých polí a idylických vinných šenků, kde vás vždy očekává nějaká ta sklenička vína.
  POZOR: Reblaus Express jezdí pouze o víkendech a svátcích. Přesný jízdní řád najdete na těchto webových stránkách.
 • Cyklostezka vína a kultury (55 km): mírně zvlněným terénem a kolem idylických vinohradů projíždíte na kole mezi světem vína a světem kultury. Dopřejte si čas a užijte si jízdu a nasbírejte cenné dojmy z této přeshraniční cyklotrasy!

Služby zahrnuté v ceně:

 • 2 nebo 4 noci dle výběru v Althof Retz (kategorie 4 hvězdičky) nebo ve vinařství Weingut Bauer v Jetzelsdorfu (kategorie 4 kytičky)
 • vinařská gastronomie (menu o 4 chodech v doprovodu vína): při ubytování v Retzu v Althof Retz, při ubytování ve Weingut Bauer v Gasthof Raymund
 • komentovaná prohlídka Zážitkového sklepu v Retzu se vzorkem vína
 • cyklomapa v cestovních podkladech

Informace o ceně

 • 2 noci:
  235,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji Gutshof v Althof Retz (1 lůžko 265,- EUR)
  181,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji Budget v Althof Retz (1 lůžko 201,- EUR)
  167,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji ve Weingut Bauer (1 lůžko 187,- EUR)
   
 • 4 noci:
  403,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji Gutshof v Althof Retz (1 lůžko 463,- EUR)
  295,- EUR,- na osobu ve dvoulůžkovém pokoji Budget v Althof Retz (1 lůžko 335,- EUR)
  267,- EUR na osobu ve dvoulůžkovém pokoji ve Weingut Bauer (1 lůžko 307,- EUR)

Ceny jsou uvedeny bez ubytovacích poplatků, více informací: www.niederoesterreich.at/taxen

Nabídka na období

 • platnost od 01.04.2019 do 15.11.2019

Poptat nabídku

Hvězdicově na kole v Retzer Land poptat

Údaje o vaší cestě
Vaše údaje
Mé kontaktní údaje (jméno, adresa, e‐mail a telefonní číslo) a rovněž údaje týkající se mé cesty (datum příjezdu/odjezdu, počet osob, počet dětí a věk dětí) budou uloženy jen za účelem a na dobu zpracování mé nezávazné poptávky a za tímto účelem budou předány provozovateli ubytovacího zařízení/dodavateli služeb. Kromě toho nebudou mé údaje předány třetí osobě.