Header Radfahren neu, © schwarz-koenig.at

Na kole podél Dunaje.Wachau

Dolnorakouské Podunají s okouzlující krajinou Wachau, památkou světového dědictví UNESCO, představuje skutečný klenot mezi oblastmi pro trávení dovolené, ale je také uznávaným místem setkávání cyklistů a milovníků požitků z celého světa. Nádherná krajina v pravém slova smyslu je protkána spoustou tras nejrůznějších stupňů obtížností.

1 den: příjezd do Wachau a přenocování v útulném zařízení „bett & bike“ ve Wachau. Podniky oceněné značkou kvality „bett & bike“ (Cyklisté vítáni) přivítají cyklisty jen třeba na jednu noc, nabídnou bezpečnou úschovnu kol a možnost usušení oblečení a vybavení. Hostitelé navíc vypomůžou nářadím při menších opravách a zprostředkují kontakt s nejbližším prodejcem kol.

2. den dostanete své kolo a pohodlně se na něm vydáte přes tradiční vinařské obce od Spitze přes Weissenkirchen a Dürnsten až do Kremsu. Cestou zve spousta restaurací, pohostinství a nejlepší podniky z Wachau na ochutnávky místní kuchyně. Město Krems láká svým historickým starým městem, pěší zóna nabízí obchody, kavárny, farmářské obchůdky, ale také muzea a kostely. Po mostě Stein – Mautern přejedete na jižní břeh Dunajské cyklostezky, cestou pak zavítáte do některého z početných vinných šenků „Heurige“ a poznáte „život ve Wachau“. Lodní převoz Spitz-Arnsdorf vás doveze přes Dunaj zase zpátky do výchozího bodu cesty. Délka trasy cca 40 km.

3. den vás cesta přivede do horního Wachau k nalezišti Venuše do Willendorfu a k muzeu „Venusium“. Poté pokračujete po severním břehu směrem na Emmersdorf k volnočasovému centru Weitenegg, kde pěkná pláž láká ke koupání v chladném „mokru“. Dále přejedete most přes Dunaj u Pöchlarnu a po jižním břehu se vracíte do Melku. Prohlídka kláštera Melk vám přiblíží klášterní život benediktinských mnichů. V pozdním odpoledni si vychutnáte zpáteční jízdu krajinou Wachau asi z té nejkrásnější stránky, a sice při pohledu z lodní paluby. Délka trasy cca 40 km.

4. dne poznáte zadní část oblasti Wachau. Pojedete přes údolí Spitzer Graben, v kterém se nacházejí asi nejpříkřejší terasy s vinicemi z celého regionu. V meruňkové vesničce Mühldorf ochutnáte ušlechtilé ovoce přímo u pěstitelů, a to v pevném i kapalném skupenství. Z Mühldorfu pak projíždíte obcemi jižního Waldviertelu, jako jsou Trandorf, Raxendorf, kolem voňavých luk a lesů. Trasa pokračuje přes Weitental nazývané „Údolím slunečních hodin“ až do Emmersdorfu, kde opět najedete na Dunajskou cyklostezku a proniknete do hlubin Wachau. Délka trasy cca 50 km.

5. den: Po vydatné snídani se vydáte na cestu domů.

Služby zahrnuté v ceně:

  • 4 x noc se snídaní v zařízení bett & bike ve Wachau
  • 1 x půjčení kola na 3 dny
  • 1 x vstup včetně skupinové prohlídky s průvodcem v klášteře Melk (Prohlídky jsou možné s výkladem v němčině, angličtině, češtině, na požádání také ve francouzštině, italštině a maďarštině)
  • 1 x plavba lodí Melk – Spitz nebo Spitz - Melk
  • 1 x ochutnávka výrobků z meruněk v Mühldorfu ve Wachau u místních pěstitelů
  • 1 x cyklomapa Dolního Rakouska

Cena:
Paušální cena na osobu bez pobytové taxy od 399,-- € ve 2lůžkovém pokoji
Příplatek za jednolůžkový pokoj bez pobytové taxy na vyžádání

Cena nezahrnuje tyto poplatky splatné na místě:
Jízdné za převoz Spitz-Arnsdorf
Pobytová taxa 1,60 € na osobu / noc (od ukončeného)

Organizátoř:
Donau Niederösterreich Tourismus GmbH, A-3620 Spitz an der Donau, Schlossgasse 3, číslo GISA: 13091941
Uplatňují se všeobecné podmínky společnosti Donau Niederösterreich Tourismus GmbH - tyto najdete na adrese www.donau.com/impressum.

Ceny jsou uvedeny bez ubytovacích poplatků, více informací: www.niederoesterreich.at/taxen

Nabídka na období

  • platnost od 04.04.2021 do 31.10.2021

Poptat nabídku

Na kole podél Dunaje.Wachau poptat

Údaje o vaší cestě
Vaše údaje
Vaše kontaktní údaje (jméno, adresa, e-mailová adresa a telefonní číslo) a údaje týkající se cesty (datum příjezdu / odjezdu, počet osob, počet a věk dětí) u nás uložíme za účelem a po dobu zpracování vaší nezávazné poptávky a předáme je příslušným ubytovatelům/poskytovatelům služeb pro vypracování nabídky. Kromě tohoto nebudeme vaše údaje předávat třetím osobám. Další informace o vašich právech jako subjektu údajů a také o nás jako správci osobních údajů jsou uvedeny v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.