Cyklostezka Kamp-Thaya-March

TOP cyklotrasa podél řek

Jízda na kole ve Waldviertelu je skutečným zážitkem. Cyklostezka Kamp-Thaya-March (KTM) patří k nejkrásnějším dálkovým cyklotrasám Rakouska. Na více než 400 km najdete vše, co potěší srdce každého cyklisty: skvělá sportovní jízda se střídá s pohodovou cyklistikou. Podél tří řek Kampy, Dyje a Moravy najdete nejenom okouzlující panenskou přírodní kulisu, ale také spoustu kulturních výletních cílů.

Cyklostezka vede nejdříve z města Krems an der Donau do Waldviertelu. Na začátku si vychutnáte pěknou jízdu kolem řeky Kamp, poté vás očekávají příkré úseky ve Waldviertelu. Ve Weinviertelu se zaslouženě dočkáte z velké části jízdy z kopce dolů a na závěr budete projíždět zvlněnou krajinou až k Dunaji.

Úsek podél řek Kamp a Thaya platí jako nejkrásnější z  cyklostezky KTM. Na celou cyklostezku KTM v délce 445 km byste si měli naplánovat 5 až 9 dnů. Může se stát, že si prodloužíte pauzu v některé z restaurací nebo vinných šenků anebo navštívíte výletní cíl podél trasy. Přírodu v ryzí podobě si vychutnáte v národním parku Thayatal, cestou poznáte malebné vesnice, hrady, zámky a kláštery. Zámek Rosenburg a přehrada Ottenstein vybízejí k oddechové přestávce, během níž necháte jen volně plynout své myšlenky. A najednou se ukáže, že cyklostezka KTM není jen velkým cyklistickým zážitkem podél řek Kamp, Thaya a March, ale že tajemství jejího úspěchu nejspíše spočívá v tom, co ve zkratce nabízí: je to cyklostezka, která dopřeje radost ze života ve všech jeho podobách: jako kultura, pohyb a „matka příroda“.

Cenný tip:
Kdo by nechtěl celou cestu urazit na kole, může absolvovat několik etap vlakem: trasa Reblaus Express vede v dlouhých úsecích paralelně s TOP cyklotrasou. Tento kultovní vlak je oblíbenou turistickou atrakcí, která spojuje fantastické výhledy a pohodové cestování s kulinářskými zážitky. Stačí prostě vystoupit, kousek Waldviertelu projít pěšky nebo projet na kole – a dále zase s Reblaus Express, který vaše kole přepraví zdarma!

Etapy cyklostezky

Mapa

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings