Cyklostezka Marchfeldkanal

S nohama v pedálech podél vody – sport a svěží vzduch poblíž Vídně pro celou rodinu.

Na cyklostezce Marchfeldkanal očekává cyklisty především příroda a historické stavby. Trasa vede pohodlně kolem vody mimo silniční provoz, takže jízda po ní je zábavou také pro cyklisty požitkáře a děti.

Napříč poli podél řeky March (Morava)  – „zeleninovou zahradou Rakouska“ - a kolem historických zámků, s kulinářskými zastávkami v některé z početných restaurací: na cyklostezce Marchfeldkanal přímo před branami velkoměsta Vídeň se budete s nohama v pedálech cítit jako na dovolené – alespoň pár hodin nebo rovnou celý víkend.

61 kilometrů plných cyklistických požitků
Trasa se odklání do Dunajské cyklostezky a vede od obce Langenzersdorf u Vídně až ke skvostnému císařskému zámku Hof – podél řeky March a potoku Rußbach. Na cestě nejsou žádná náročná stoupání ani rušné dopravní úseky. Částečné úseky lze absolvovat také po železnici. Trasa je tak vhodná pro všechny fyzicky zdatné cyklisty i pro rodiny s dětmi. Mimochodem: velmi pěkná je kombinace s plavbou lodí po Dunaji.

Přes biotop na zámek
Marchfeldský kanál byl před více než dvaceti lety původně zřízen pro zajištění zásobování vodou, dnes je významným přírodním biotopem pro zvířata a rostliny. V regionu lze mimo jiné blíže poznat historii velkého vojevůdce Napoleona anebo zámky Hof a Niederweiden v oblasti Marchfeld. V zařízeních Cyklisté vítáni podél celé trasy si lze příjemně odpočinout, občerstvit se a také přenocovat.