Dialekt, který chutná!

Dolnorakouské horské léto bez hudby by bylo jako turista bez túry. Proto i letos to pro Vás pořádně rozehrajeme!

Na horách je pořád co oslavovat. Není divu, vždyť nakonec hudba, chata a družná zábava prostě patří k sobě. Když se navíc k prostřeným stolům ještě náležitě vyhrává, může se jednat jen o Léto v horách Dolního Rakouska.

Od pradávna chodí turisté vždy s písní na rtech. Muzika patří k výstupu stejně jako kříž k vrcholku a družná zábava (tzv. Gaudi) k horské chatě. Proto jsme sepsali naše nejlepší akce v rámci Léta v horách Dolního Rakouska a těšíme se tam na setkání s vámi. 

Nejlepší horské festivaly

Začátkem června se koná oblíbený festival „Wanderbare Gipfelklaenge“ v přírodním parku Ötscher-Tormäuer, který každoročně garantuje početným turistům túry s bohatými výhledy a koncerty pod širým nebem a s doprovodem pouličních muzikantů. Každoročně v polovině června rovněž zvou salaše na hoře Wechsel k pestrým salašnickým slavnostem „Schwaigen-Reigen“, kdy putují stovky muzikantů a tanečníků s hudbou a zpěvem od pastviny k pastvině.

Dialekt a hudba

V létě se vlny na jezeře Lunzer See dmou do výšky, protože na jezerním jevišti se právě rozezní tóny „wellenklaenge“ a do venkovské idylky přenesou současné umění.