Dobrodružství se sněhem: v Gästehaus Apschner

V penzionu Gästehaus Apschner se točí vše kolem sněhu. Ať už na sjezdovce nebo na pěší túře v hlubokém sněhu nebo pod mikroskopem.

U Apschnerů se točí vše kolem sněhu. Není divu, vždyť tady jsou na tento materiál profíci a můžeš u nich pozorovat krystalky sněhu z těsné blízkosti. Praxe se pak procvičuje přímo na sjezdovce – nebo na vycházce hlubokým sněhem.

Velké dobrodružství pro malé rosničky
Apschnerovi se ve sněhu dobře vyznají, protože penzion je oficiálním místem měření počasí. Proto je tady umístěna profesionální meteorologická stanice, kterou po dovolené dokážeš ovládat už i sám a samozřejmě budeš přesně vědět, co se tady měří. Tak jako vědci budeš zkoumat sněhové krystalky a vločky, sestavovat sněhové profily a podíváš se na různé druhy sněhu. K nauce o sněhu patří ještě další důležité téma: laviny – a jak se správně chovat při lavinovém nebezpečí. Po této dovolené budeš opravdovým vědcem na sníh!

Od teorie k praxi: ven na sjezdovky!
Sníh zkontroluješ také v jeho přirozené podobě, protože jen 300 m odtud se nachází rodinný lyžařský areál. Tam čekají lyžařské školy a super sjezdy na lyžařské rokery jako jsi ty. Během procházky hlubokým sněhem si můžeš ještě jednou při hrátkách na sněhu úúúúplně přesně prohlédnout krystalky sněhu, než se pustíš do stavby sněhových hradů. Na závěr zapálíme veliký zimní táborák, u kterého budeme grilovat a u ohně popíjet čaj. To zní jako suprová zima, co říkáš?

K objednávce online Další informace a dotazy