Svět v pohybu

Do 10. listopadu 2019: město, země a lidé se mění. A přesně to je hlavním tématem letošní Dolnorakouské zemské výstavy „Svět v pohybu“ ve Wiener Neustadt.

Dolnorakouská zemská výstava 2019 promění město Wiener Neustadt v jeviště. Na dvou výstavních místech se formou multimediálních inscenací předvede, jak se měnila mobilita v průběhu staletí a jak stejně jako dříve určuje náš život.

Za účelem zemské výstavy byly zrekonstruovány kasematy, které kdysi sloužily jako městské opevnění a dnes jsou důležitou architektonickou památkou. V nové galerii se tak město Wiener Neustadt a jeho regionální a globální vztahy stávají středem veškerého dění. Druhé výstavní místo, muzeum St. Peter an der Sperr, se vydává po stopách působení habsburských císařů Fridricha III.  a Maxmiliána I., kteří odtud vládli Říši, a ukazuje proměnu tehdejšího rezidenčního města Wiener Neustadt v město průmyslu a inovací.

 Z bodu A do bodu B

Vzdálenost obou výstavních míst se dá pohodlně zvládnout pěšky. Cesta vede přes tržnici Marienmarkt, která je nejenom záchytným bodem obyvatel v každodenním životě města, ale také ideálním místem, kde si můžete dopřát malou pauzu a ochutnat kulinářské poklady regionu. Město ale nemusíte poznávat jen pěšky. Návštěvníkům jsou k dispozici segwaye a elektrokola a rovněž si mohou objednat prohlídku města v příjemně zařízeném oldtimer autobusu, který skvěle zapadá do atmosféry a tématu zemské výstavy. Je vidět, že Wiener Neustadt stále je a zůstává v pohybu. Do 10. listopadu 2019.

Pro zahraniční hosty

Pro individuální návštěvníky nabízíme zdarma průvodce v podobě aplikace „Media-Guide“ (iOS a Android) pro všechny uživatele chytrých telefonů a tabletů. Aplikace je k dispozici v angličtině, maďarštině, slovenštině, němčině. Skupiny si mohou objednat prohlídky s průvodcem v angličtině a maďarštině.

www.noe-landesausstellung.at