Gemeindealpe

Příznivci dobrodružství se do Gemeindealpe zamilují. Zde najdou turisté nezapomenutelné výstupy a zrovna tak nezapomenutelné bleskurychlé sestupy.

Pohoří Gemeindealpe ohromí svými nádhernými výhledy a divokými sjezdy dolů, protože motokáry a koloběžky přinesou do malebného Mitterbachu u průzračného jezera Erlaufsee pořádné akční zážitky.

Přírodní a průzračná
Uprostřed přírodního parku Ötscher-Tormäuer v 1626 m n. m. leží Gemeindealpe. Oblíbeným výchozím bodem turistů je Mitterbach am Erlaufsee, kde křišťálově čistá voda láká ke koupání, rybaření nebo potápění a stylové pohovky Enzos zvou k relaxaci. Fantastická kulisa doplněná výhledem z vrcholku.

Pro odvážné a hudebně nadané
Gemeindealpe stojí nejen za výstup, ale také za rychlý sestup: pěšky nebo lanovkou se dostanete k Terzerhaus s velkolepou panoramatickou terasou s okouzlujícím výhledem od Gesäuse až po Schneeberg. Na motokárách a motorkách pak svištíte po lesních cestách dolů, kde čeká osvěžující koupel v jezeře Erlaufsee. Tip: každoroční festival pod širým nebem Wanderbare Gipfelklaenge nadchne stovky příznivců hor.

Zima pro dobrodruhy
Také v zimě je oblast Gemeindealpe s největším snowparkem a nejpříkřejší sjezdovkou Dolního Rakouska – sklon 70 % - cílem milovníků dobrodružství. Po razantním sjezdu čeká odměna ve Wirtshaus zum Bäreneck v podobě regionálních pochoutek.

Redakční tipy pro výlet na Gemeindealpe