Grafenegg – pohádková kulisa v každém ročním období

Hudební léto Grafenegg – atraktivní událost festivalového léta na velkolepé open-air scéně se od 21. června do 9. září postará o úžasný hudební zážitek.

Abyste si Grafenegg mohli vychutnat v plné nádheře, nemusíte v roce 2018 čekat až do léta: Graffeneggské jaro letos slaví premiéru a v létě se tady pod hvězdným nebem budou setkávat hudební hvězdy na letním galavečeru a letních koncertech. Festival na zámku Grafeneggu opět slibuje vrcholný zážitek během hudebního kulturního léta v Dolním Rakousku, než se pak již tradičně hudební rok 2018 ukončí místními adventními trhy.

Grafenegg na jaře

Letos poprvé zve zámek Grafenneg do velikonočních zahrad, za požitkářským a hudebním potěšením: ve vznešeném prostředí zámku a idylického zámeckého parku zažijete nejkrásnější podoby jara. Na velikonočních trzích najdete vkusné umělecké výrobky, rozmanitý výběr zahradních a jiných rostlin a rovněž zahradní know-how, která vám v rozhlasové stanicí Radio NÖ předají zahradníci Franz Gabesam a Johannes Käfer. Ve vesničce «Tak chutná Dolní Rakousko» se nabízejí regionální pochoutky a kulinářský odborník Toni Mörwald předvádí při svých ukázkách vaření své nejnovější jarní pokrmy. Hudebním vrcholem Grafeneggského jara jsou koncerty na Velký pátek, letos konané poprvé, a již tradiční koncerty na Velikonoční neděli v koncertním sále Auditorium. Mozartovo Requiem zazní 30. března v podání orchestru Tonkünstler-Orchester pod vedením uznávaného experta originálních tónů Rinalda Alessandriniho.

Letní galavečer s orchestrem Tonkünstler-Orchester Niederösterreich

„Tón se setkává s kulisou“ na letním galavečeru ve dnech 21. a 22. června: dva z velkých hlasů a jeden z nejlepších virtuózů na cello naší doby slibují na obřím pódiu pod širým nebem zvaném Wolkenturm (Věž do oblak) úžasný hudební ohňostroj:  jihoafrická sopranistka Pretty Yende a maltézský tenorista Joseph Calleja, oba proslavení v celém operním světě až po Metropolitní operu v New Yorku, a také holandská cellistka Harriet Krijgh, která potěší nevázanou hudební radostí. To jsou prominentní hosté, s nimiž symfonický orchestr Tonkünstler a jejich šéfdirigent Yutaka Sado v den letního slunovratu připraví publiku v prostředí zámku Grafenegg hudební svátek pro všechny smysly.

Letní koncerty na otevřené scéně Wolkenturm

Vídeňský valčík? Hudba z Hollywoodu? Kouzelné tóny baroka? Anebo raději Bach a Brass? Orchestr Tonkünstler a další špičkové soubory předvedou se svými excelentními sólisty mezinárodní klasické hudby zajímavý program. Prožijte letní soboty v jedinečném prostředí zámeckého parku a vychutnejte si hudbu uprostřed přírody.

Festival Grafenegg

Festival na zámku Grafeneggu je svými mezinárodními orchestry známý jako vrchol dolnorakouského kulturního léta. V roce 2018 zahrají v tomto jedinečném prostředí zámku Grafenegg Mariinsky Orchester St. Petersburg pod taktovou  Valeryho Gergieva nebo Royal Philharmonic Orchestra pod vedením Charlese Dutoita a světoví sólisté – mezi nimi Hélène Grimaud, virtuózka Hilary Hahn, Juan Diego Flórez a Rudolf Buchbinder.

Poznamenejte si už teď: Advent na zámku Grafeneggu 6.-9. prosince

Velmi oblíbené jsou adventní trhy na zámku Grafeneggu. Tyto pravděpodobně nejznámější adventní trhy Dolního Rakouska ohromí prvotřídními koncerty a výjimečnou atmosférou na zámku a v zámeckém parku.

Festival Grafenegg

Doporučujeme…