Hochbärneck: Ötscher na dosah!

Na alpských pastvinách Hochbärneckalm v přírodním parku obce St. Anton an der Jeßnitz si vychutnáte okouzlující výhled na Ötscher – a spoustu pochoutek.

Zažít salašnictví a alpké pastýřství jako za časů našich pradědů: to svým hostům umožní v hospodářství Hochbärneckalm (915 m). S rozhlednou, hvězdárnou a starostkou jako průvodkyní po alspkých pastvinách.

Nad obcí St. Anton an der Jeßnitz, ve výšce, kam už mlha nedosáhne, stojí na pastvinách stejného jména salaš Hochbärneck. Každoročně koncem června se zde konají salašnické slavnosti, 15. srpna posvícení a v prosinci slavnost zimního slunovratu.

Zatímco v salaši se hospodaří celoročně, žije dobytek na horských pastvinách od poloviny května do poloviny září, kdy se o něj stará sdružení pastvin Hochbärneck.

Kromě pastvy skládající se ze třech pastvin je zde bylinková zahrada pro milovníky zahrad, rozhledna pro fanoušky širokého rozhledu, hvězdárna pro ty, co koukají rádi na hvězdy, a salaš pro výletníky a nocležníky.

Na cestách po alpských pastvinách s certifikovanou průvodkyní

Vysoká poloha pastvin bez závojů mlh láká především na podzim spoustu návštěvníků. Starostka, certifikovaná průvodkyně po pastvinách, po předchozí domluvě ráda doprovodí turisty po horských pastvinách a povykládá o rozmarech počasí, blízkosti k majestátnému vrcholu Großer Ötscher a samozřejmě o zvířatech na pastvě a světu rostlin. Výklad v cizím jazyce na požádání.

Přístup: příjezd až k salaši Hochbärneck je možný

 

Túry - Hochbärneck

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz