Horská pastvina Hochkar: neznámá strana Hochkaru

Salaš Hochkar je výchozím bodem pro pěší túry na vrcholy Hochkar, Schwarzkogel nebo Häsing.

Tam, kde v zimě lyžaři krouží své oblouky, se v létě nachází jen o něco málo známý výletní cíl s několika nabídkami navíc: pastvina Hochkar v nadmořské výšce 1 420 m.

Výchozím bodem pro pěší túry na pastvinách je chata Halterhütte Hochkar. Přímo z parkoviště vedou k salaši různé trasy. Po objednání předem provedou turisty dva certifikovaní průvodci málo známými místy a povykládají o místních přírodních krásách. Túry s průvodcem v cicích jazycích na vyžádání.

Jako základna pedagogické prohlídky pastvin, ale také pro péči o dobytek slouží chata Hammerauerhütte. Z pastviny na Hochkaru lze podniknout výšlapy na vrcholky Hochkar, Scharzkogel nebo Häsing stejně jako túru po pastvinách kolem neobhospodařované chaty Brunnecker Hütte k pastvinám Scharzalm.

Věnovat se můžete také extrémním sportům. Dobrodruhům je tady k od roku 2008 dispozici ferrata Heli Kraft Klettersteig, vlastní lanový park a průzkumné trasy do jeskyně. Lákavým bodem je vyhlídková plošina Hochkar 360°.

Oblíbené u všech turistů a těch, kteří si chtějí vychutnat zdejší atmosféru, je akce „Almhütten-Roas“ včetně mše (polovina srpna).

Přístup: příjezd autem až k chatě Halterhütte

Túry - Hochkaralm

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz