Hostinský na sněhu – juchů!

Idylické chaty pro zimní sportovce: ohřejte se a načerpejte sílu v hostinci Seewirtshaus Riess na Semmeringu a u dalších hostinských na sněhu poblíž sjezdovek.

Po sněhové zábavě v třeskuté zimě na sjezdovce nebo běžecké trase do útulné hospůdky – a k prostřenému stolu u kachlových kamen: v historické restauraci Seewirtshaus Riess am Semmering bude zimním sportovcům zase hned teplo u srdce.

Idylické chaty dovedou den na sněhu k naprosté dokonalosti. Nejlepším příkladem je historický Seewirtshaus Riess na Semmeringu. Od roku 1666 stojí na stejném místě – zády ke sjezdovce a vyhlídkovou terasou k jezeru Speichersee. Útulnost dřívějšího selského dvora se přenesla i do dnešní podoby: spousta dřeva na otop a dělené místnosti dodávají restauraci zvláštní šarm.

Stolečku, prostři se
Rustikální sýrové noky, pikantní hovězí polévka, místní ryby a sladké bramborové knedlíky – v restauraci Seewirtshaus se na stoly servírují řádné a rozmanité pokrmy. Kachlová kamna vydávají příjemné teplo a ve vlastním vinném sklípku se skladuje ušlechtilý mok. Sedm dnů v týdnu se tak hostinský na sněhu stará o své návštěvníky.

... a ještě více hostinských u sjezdovek!

  • Uprostřed lyžařského střediska Mönichkirchen stojí Alpengasthof Enzian. Odtud se vyráží přímo na sjezdovku – a na túru na sněžnicích nebo na saně a boby.
  • Zimní sportovci jsou vítáni v Grünbachu poblíž Puchbergu – v Alpen-Aktiv-Landgasthof Zur Schubertlinde.
  • Požitek v zimě – v Gutenbrunnu: přímo před Marschall Stuben začínají běžecké trasy a romanticky zasněžené zimní turistické stezky.