Tipy na akce během jarních prázdnin

Chcete vědět, jaké akce čekají na malé i velké během jarních prázdnin? Zjistíte to v tomto článku!

1. Výlet na sněžnicích na náhorní plošinu Rax

Na náhorní plošině Rax se můžete kochat působivým horským panoramatem. V této oblasti se velmi dobře chodí na sněžnicích. Nejlépe však uděláte, když po brodění sněhem zůstanete jednu nebo více nocí přes noc a zahřejete se u wellness služeb.

2. Pěší turistika s průvodcem v Národním parku Dunajské luhy

V Národním parku Dunajské luhy zažijí děti také vzrušující pěší túry s průvodcem. Dne 12. února mezi 14. a 17. hodinou se můžete vydat po stopách bobrů. Dne 13. února se mezi 9.30 a 12.30 hodinou zaměříme na zpěvné a vodní ptactvo žijící v národním parku.

3. Výlet za zvířaty s alpakami a osly v regionu Waldviertel

Měkká srst a roztomilé kulaté oči - alpaky a oslíky, kteří na vás čekají ve Waldviertelu, si zamilujete! Dětem, a nejen jim, se okamžitě zablýskne v očích a nemohou se dočkat, až se svými zvířecími kamarády prozkoumají zasněženou zimní krajinu.

4. Noční túra s průvodcem v přírodní rezervaci Ötscher Tormäuer

V určitých termínech v zimních měsících nabízejí průvodci v přírodní rezervaci Ötscher Tormäuer mimořádnou túru nazvanou Zimní noc plná dobrodružství! Nad hlavou se rozprostírá hvězdná obloha, pod nohama se třpytí sníh a lesní obyvatelé zvířecí říše se starají o hudební program.

5. Rodinné prohlídky a každodenní kreativní koutky v Dolnorakouském muzeu

Dolnorakouské muzeum přináší o prázdninách zábavu a hry pro malé i velké a děti a děti do 18 let mají navíc vstup zdarma! Rodinná prohlídka se koná každý den (včetně pondělí) ve 14 hodin a od 13 do 17 hodin jsou připravena zajímavá kreativní zákoutí!

6. Zimní turistika na Araburgu s nádhernými výhledy

Starším dětem a teenagerům doporučujeme zimní výlet na zříceninu hradu Araburg! Na zřícenině hradu Araburg se můžete pokochat výhledem z pevnosti. Z místa je vidět kontrast mezi kopci Vídeňského lesa a úpatím Alp.

7. Sáňkování na Semmeringu

Sáňkování je zábava pro malé i velké a obzvlášť vzrušující je zážitková sáňkařská dráha Semmering, která je nejdelší sáňkařskou dráhou ve východním Rakousku. Tip: Sáňkařská dráha je obzvlášť působivá při osvětlení.

8. Prázdninový program pro děti na zámku Schloss Hof

Tvořivý ateliér pro děti je o prázdninách otevřen každý den. Pestrý program zahrnuje loutkové představení, kouzelnickou show, workshop práce s plstí a klezmerovou hudbu.