Freigut Thallern, Gumpoldskirchen, © Niederösterreich-Werbung/Andreas Hofer

Kulinářský podzim v Dolním Rakousku

Dovolená v pátém ročním období, během dolnorakouského vinařského podzimu, může být velmi rozmanitá.

Procházka, krátká dovolená nebo větší pauza mezi všedními dny. Kde si jen můžete lépe povykládat, snít nebo jednoduše „vypnout“, než na toulkách zlatavě žlutými vinicemi. Anebo na vinařské slavnosti v tradičních sklepních uličkách. V dolnorakouské vinohradnické kultuře jdou výtečná vína ruku v ruce s úžasnou architekturou; tradice se tady umně snoubí s modernou.

Dolnorakouský vinařský podzim

Dolnorakouští vinaři jsou svými víny a jedinečnou vinařskou architekturou známí až za hranicemi země. Během dolnorakouského vinařského podzimu oslavují vinaři letošní sklizeň v 1 100 sklepních uličkách na Dolnorakouské vinařské cestě dlouhé 830 km. Weinviertel nabízí v rámci vinařského podzimu spoustu akcí. Pro ty, kteří si raději vychutnají slastné okamžiky v malém kruhu, se doporučuje piknik na nejkrásnějších místech ve Weinviertelu. Také v místních vinných šencích „Heurige“ lze ve veselé společnosti přátel ochutnávat regionální pochoutky a skvělá vína. Ve Vídeňském lese (Wienerwald) zve více než 80 vinařů do nejdelšího šenku světa, na tzv. Genussmeile. V Dolním Rakousku si každý najde to své podle chuti, ať už je to dovolená s vínem nebo výlet za gastronomií.

Požitek patří k podzimu

Im Waldviertel laden Genussfeste zum Erntedank mit den Produkten Mohn, Erdäpfel und Karpfen. Die Genussreise Mostviertel entführt auf kulinarische Entdeckungstour. Ve Waldviertelu zvou požitkářské slavnosti na dožínky a vinobraní spojené s místními produkty, jako je mák, brambory čili erteple a kapr. Zážitková cesta Mostviertelem vás unese na gastronomickou poznávací túru.

Vydejte se k nejkrásnějším místům dolnorakouského vinařského podzimu!

Požitek patří k podzimu