Svět v obraze

Město Baden bei Wien je jedna velká galerie: největší fotografové světa jako hosté největšího fotografického festivalu Evropy!

35 příběhů ve fotografii na téma „Člověk a jeho okolní svět“ promění město Baden v blízkosti Vídně od 8. června do 30. září v jedinou velkou open air galerii.

Francouz Jacques Rocher proslavil své rodné město La Gacilly jako Mekku fotografického umění a fotožurnalistiky. Od roku 2004 se v malém městečku v Bretani koná v letních měsících festival fotografie, který si vybudoval své pevné místo v rámci každoročních událostí nejen pro fotografickou scénu.

Baden se mění v jeviště

V roce 2018 slaví festival fotografie svou premiéru v Badenu: „Festival La Gacilly Baden Photo“ provede své návštěvníky za volné vstupné asi nejkrásnější open-air fotogalerií Evropy, jež se rozprostírá od náměstí Hauptplatz přes Altstadt (staré město) k náměstí Brusattiplatz, přes Schlossergasse až do parku Dolhoffpark a dále k oranžerii a rozáriu. Veřejný prostor se u této příležitosti promění v uměleckou dekoraci a jako každý rok zaměří fotografické umění svou pozornost především na jednu zemi nebo jeden kontinent.

Příroda a krása, umění a blaho

V tomto roce budou především fotografie z afrických studií portrétové fotografie vyprávět o snech lidí, jejichž domov se nachází jižně od Sahary. Reportáže zase podají informace o dojemných a překvapujících vztazích mezi člověkem a zvířetem. Svým uměleckým a fotografickým zprostředkováním aktuálních problémů životního prostředí i krásy našeho světa a bytí vyjadřuje festival přání lidí žít v míru a poklidu.