Festival La Gacilly-Baden Photo

Největší evropský festival fotografie od roku 2018 také v městě Baden bei Wien.

S mottem „HYMNA NA ZEMI“ ukazuje „Who’s who“ ve fotografickém zpracování fascinující světy v obrazech v prostředí gigantické open-air galerie od 1. června do 30. září 2019 s volným vstupem.

Příroda, krása, fotografie

Tento festival, který se kompletně věnuje tématu „člověk a životní prostředí“, založil již v roce 2004 fotograf Jacques Rocher ve svém rodném městečku La Cacilly v Bretani. Z hlubokého přesvědčení, že je naší povinností se neustále zajímat o budoucnost planety a hledat humánní a udržitelné koncepty pro přístup k přírodě a soužití nás všech, vytvořil z festivalu událost, jejíž společenská relevance se díky zastoupení uměleckých fotografů a novinářské fotografie rozrostla do mezinárodních rozměrů.

Město se mění v jeviště

Díky estetické magii fotografického vyprávění nejlepších fotografů světa se město Baden promění s mottem „HYMNA NA ZEMI“ od 1. června do 30. září již druhým rokem v celistvé umělecké dílo. Festival bude prezentován na velkých plátnech o rozměrech do 280 m2 a bude probíhat ve dvou okruzích vycházejících z návštěvnického centra na náměstí Brusattiplatz procházejících v délce 7 km starou částí Badenu „Altstadt“ a parky „„Doblhoffpark“ a „Gutenbrunner Park“ – a to vše s volným vstupem!

Svět en gros a en détail 

Dobové fotografie popisují stav naší Země, její jedinečnou krásu stejně jako nebezpečí, která hrozí „modré planetě“ a lidstvu. Rozpětí přitom sahá od fotografických pozorování života, milionkrát zvětšeného tak, jak se zobrazuje pod mikroskopem, až po vjemy Thomase Pesqueta z pozorování Země, kolem které kroužil jako astronaut v Mezinárodní vesmírné stanici ISS celých 196 dnů. „Z mé kosmické lodi jsem měl to nejlepší místo, z kterého jsem mohl vidět Zemi“, poznamenal s nadšením Thomas Pesquet – „její krásu se všemi poklady, ale také její zranitelnost“. V prostředí oběžné dráhy a mikrokosmu vizualizuje dalších 26 fotografů, jeden kolektiv fotografů a 16 vybraných škol v Bretani a 16 v Dolním Rakousku naši existenci se společnou obhajobou míru, tolerance a soužití, vše v pojetí humanistického smýšlení.

K vidění jsou mimo jiné díla těchto autorů: Philippe Bourseiller, Jean Gaumy, Olaf Otto Becker, Matthieu Ricard, William Albert Allard, Shana & Robert Parke Harrison, Karen Knorr, Jan C. Schlegel, Michael Nichols, Emil Gataullin, Claudia Andujar, Miguel Dewever-Plana, Brent Stirton, Fausto Podavini, Emanuele Scorcelletti, Frédéric Delangle, Phil Hatcher-Moore, Édouard Elias, Catalina Martin-Chico, Stéphane Couturier, Patrick Tourneboeuf, Chris Jordan, Matjaz Krivic, Laetitia Vancon, Andréa Mantovani a Joséphine Brueder.

La Gacilly Baden-Photo