Festival La Gacilly-Baden Photo 2020

Největší evropský festival fotografie přichází do Badenu bei Wien.

S mottem „NIKDY TO NEVZDÁVEJTE!“ ukazuje „Who is who“ ve fotografickém zpracování v době od 14. července do 26. října 2020 fascinující svět v obrazech v prostředí open-air galerie v městečku Baden bei Wien.

Tento festival, který se zcela upsal tématu „člověk a životní prostředí“, založil fotograf Jachque Rocher již v roce 2004 ve svém rodném městečku La Cacilly v Bretani. Z hlubokého přesvědčení, že je naší povinností se stále zajímat o budoucnost planety a hledat humánní a udržitelné koncepty přístupu k přírodě a soužití nás všech, vytvořil z festivalu událost, jejíž společenská relevance se díky zastoupení uměleckých fotografů a novinářské fotografie rozrostla do mezinárodních rozměrů. Loise Lammerhubera, jednoho z nejdůležitějších současných fotografů Rakouska, pojí s Jacquesem Rocherem dlouholeté přátelství. Tento přátelský svazek vedl také k tomu, že Lammerhuber nakonec přivedl festival La Gacilly také do Badenu bei Wien.

Město se mění v jeviště

Díky estetické magii fotografického vyprávění nejlepších fotografů světa se město Baden v období od 14. července do 26. října promění pod mottem „NIKDY TO NEVZDÁVEJTE!“ již třetím rokem v celistvé umělecké dílo. Festival předvede více než 2 000 fotografií na velkých plátnech o rozměrech až 280 m². Z návštěvnického centra na náměstí Brusattiplatz procházíte s pohledem zaměřeným na fotografie po točité trase v celkové délce 7 km vedoucí starou částí Badenu, přes parky Doblhoffpark a Gutenbrunner Park– a to vše s volným vstupem!

Na Východě spousta nového a renesance

„Renesance“ je vyjádřením vystavujících fotografů, kteří se svými díly hlásí k záchraně planety Země stejně jako zakladatel festivalu Jacques Rocher se svým slavným projektem pro zasazení 100 miliónů stromů „Plant for the Planet“. Obrození tak logicky symbolizuje splnění naděje na změnu k dobrému. V tomto smyslu se připomíná nepokoje na komunistickém Východě a jak před 30 lety zavál vítr svobody v podobě glasnosti a perestrojky a umožnil tím modernizaci společenskopolitického a hospodářského systému Sovětského svazu. Následující konec studené války umožnil obdivuhodný rozvoj kreativní tvorby současné fotografie v Rusku a v dalších státech bývalého Sovětského svazu, kterou festival oceňuje a oslavuje pod názvem „Na Východě spousta nového“.

 

La Gacilly Baden-Photo