Lackenhof-Ötscher

Kdo chce vykročit z postele rovnou na sjezdovku, ten je v Lackenhofu u zasněženého Ötscheru správně. Především rodiny milují dovolenou bez auta.

Ötscher, tzv.„Praděd“ Mostviertelu, má také v zimě co nabídnout. V Lackenhofu se ze začátečníků v alpském i klasickém lyžování stanou profesionálové a malí návštěvníci se nebudou moci nabažit kouzelného koberce a dětského programu.

Vychutnávat plnými doušky
Na úpatí hory Ötscher čeká příjemně přehledná horská vesnička na rodiny a zimní sportovce, kteří si chtějí svou dovolenou naplno vychutnat i mimo sjezdovky. Lyžařským začátečníkům a budoucím profíkům je k dispozici půjčovna lyží a hned dvě lyžařské školy.

Ochutnávka na sněhu
Ötscher patří k východoalpským skiareálům s výbornými sněhovými podmínkami a dokáže nadchnout svými 19 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, závodním úsekem, 9 lanovkami a vleky a dětským parkem Sunny Kids a snowparkem.

Tip pro rodiny, kombinovaný skipas Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: že by lyžování s dětmi bylo dražší, to jednoznačně vyvracejí obě oblasti: děti do věku 10 let (ročník 2010) tady zaplatí pouhé 4 EUR na den – pokud vykrajují své obloučky společně s jedním z rodičů.

Mimo sjezdovky
V okolí vesničky Lackenhof čeká 30 km běžeckých tras na své objevitele, z toho 22,5 km je upraveno pro bruslení. Trochu klidnější tempo lze zvolit na sněžnicích, přičemž Lackenhof nabízí hned dvě značené trasy, anebo při romantické jízdě na saních za koňským spřežením. Kdo miluje zážitky se zvířaty, tomu doporučujeme jedinečnou projížďku na lamě!

Top termíny:

Více o lyžařském středisku Lackenhof