Laskavý březen

Po stopách poslů jara a velikonočního zajíce: březen v Dolním Rakousku láká do zelenající se přírody.

Od procházky v rozkvetlé přírodě až po lyžování v paprscích slunce, od velikonočního tradičního zvyku Oster-Grean až po výstavu orchidejí: příchod jara probíhá v Dolním Rakousku ve znamení pestrých oslav.

Jakmile sněženky, krokusy a bledule začnou vykukovat na sluníčko, nemůže být jaro už daleko. Probouzející se příroda zve na osvěžující jarní procházky. Např. v národním parku Dunajské luhy (Donau-Auen), kde můžete při exkurzi s průvodcem pozdravit vracející se tažné ptáky, anebo v údolí Pielachtal, kde vás průvodce dovede na stopu rozkvetlých dřínků. Naopak na horách je březen ještě ve znamení zimních radovánek, především na Hochkaru nebo Schneebergu při jarní lyžovačce plné sluníčka na sjezdovkách pokrytých firnem.

Od velikonočního zvyku Oster-Grean až po zábavné reje
Nejenom díky malovaným vajíčkům jsou dolnorakouské Velikonoce tak pestré: v celém kraji probíhá bohatý program akcí s puncem sváteční nálady. Tradiční velikonoční tradice jako Oster-Grean nebo křesťanský zvyk uctívání sv. Emmy ve Weinviertelu, velikonoční koncerty v Grafeneggu nebo festival IMAGO DIE v Kremsu, procházky a velikonoční trhy jsou připomenutím zmrtvýchvstání Krista a zároveň přivítáním jara. Období kolem Velikonoc se s veškerou okázalostí oslavuje ve Wachau: při velikonočních oslavách Osterregien Wachau se v této památce UNESCO vydatně putuje, koncertuje, ochutnává, poznává a také se sem tam najde i to velikonoční vajíčko.

Jarní výlet
Na Velikonoce otevírá spousta TOP výletních cílů své brány a zahajuje výletní sezónu trhy nebo malými festivaly. Velmi exoticky umí přivítat jaro klášter Klosterneuburg: jednou za dva roky v březnu se zde koná největší rakouská výstava orchidejí.