Letní koncerty s pohádkovou kulisou

V Grafeneggu vstoupí léto na scénu v plném lesku: po letním galavečeru se konají letní koncerty, po kterých následuje zahájení 11. festivalu Grafenegg

Takže všechno v Grafeneggu při starém? Nikoliv: očekává se spousta překvapení, což slibuje, že se letní koncerty a festival v Grafeneggu stanou akcí non plus ultra pro všechny milovníky hudby.

22. a 23. června proběhne zahájení letní sezóny v Grafeneggu letním galavečerem na scéně Wolkenturm (Věž do oblak). Během následujících sedmi sobot se odehrají oblíbené letní večerní koncerty: program letních koncertů se věnuje širokému záběru od baroka až po současnou hudbu, přičemž v letošním roce si přijdou na své především fanoušci muzikálových a filmových melodií.

Mezinárodní orchestry a sólisté – staří známí stejně jako excelentní debutanti zdejšího festivalu – poctí festival Grafenegg svou přítomností. Se třemi symfoniemi a jedním z nejkrásnějších cyklů písní hudební literatury zaujme významné postavení světově známý Gustav Mahler. Že se léto v Grafeneggu stane svátkem melodií, garantují kromě jiných svými hlasy Dmitri Hvorostovsky a Aida Garifullina, svým virtuózním vystoupením sólisté jako Martin Grubinger a Vadim Repin a dirigenti jako Semyon Bychkov a Daniel Harding. Hudba je živoucí, stále se vyvíjející organismus, skutečnost, kterou v tomto roce ztělesní Composer in Residence Brad Lubman a zároveň zprostředkuje ve svém skladatelsko-dirigentském workshopu „Ink Still Wet“.

Festival Grafenegg

Doporučujeme…