Májový požitek

Mladá vína k čerstvému chřestu, kvetoucí narcisky na prvních horských túrách. Nekrásněji se jaro prožije právě tady.

Květen je měsíc zrození - říká lidová píseň – motto, kterému v Dolním Rakousku odpovídá každé místečko. Hory, vinice, zahrady a kultura se předvádějí v novém jarním kabátě a vybízejí k výletům na venkov.

Zatímco v údolí Marchfeld statečně roste chřest a v dolnorakouské pohostinské kultuře probíhají chřestové týdny, v horském Ybbstalu na sebe strhávají veškerou pozornost kvetoucí narcisy lákající na procházky, na jízdy výletním vlakem Ötscherland-Express a na slavnosti. Kdo chce pokračovat ještě dále vzhůru, je o několik týdnů později zván do Mostviertelských Alp na akci gipfelklaenge – pěší túry s hudebním doprovodem vítají příchod dolnorakouského horského léta.

Zahradní a vinařská kultura

S chřestem a narciskami začínají rozkvétat také dolnorakouské zahrady: nádherně pestré v barokních terasovitých zahradách na zámku Hof, nádherně voňavé během jarních slavností Bio-Bengelchen Frühlingsfest u bylinkového specialisty Sonnentor, nádherně různorodé na oslavách Dni matek v zahradách Garten Tulln. V květnu přichází do květu také vinařská kultura. V rámci velkých ochutnávek v jednotlivých regionech jako „Großheurigen der Thermenregion“ si stále ještě můžete dopřát košt nového ročníku. A první slavnosti sklepních uliček začínají také v květnu.

Tradiční a mladé umění

Také kultura se samozřejmě slaví a uctívá, a to velmi různorodým způsobem: během Mezinárodních barokních dnů vytváří klášter Melk skvostnou kulisu pro festival staré hudby s hvězdným obsazením. Další květnový festival  Viertelfestival představuje naopak největší scénu pro mladé umělce z Dolního Rakouska.