Noblesní advent: hrady a zámky jako kulisa

Lahodný punč, horké kaštany a roztomilé řemeslné výrobky můžete v Dolním Rakousku obdivovat a vychutnávat v atmosféře dýchající tradicí a sváteční náladou.

Jakmile klesají teploty, v dolnorakouských hradech, klášterech a zámcích stoupá slavnostní nálada. Není divu, když se tady odehrávají idylické adventní trhy s působivou výzdobou, které okouzlí své návštěvníky pochoutkami a výtvory domácí výroby.

Královsky chutná adventní atmosféra
na zámcích Grafenegg a Hof

Umění, kulturu a kulinářské pochoutky si vychutnáte na adventu v GrafenegguV osvětleném zámeckém parku čekají na návštěvníky tradiční dřevěné stánky s pochutinami a řemeslnými výrobky – podobně jako ve vánoční vesničce zámku Hof, kde každoroční výzdoba rozzáří oči návštěvníků.

Nezapomenutelné vánoční okamžiky
v klášterech Göttweig a Seitenstetten

Punč, svařák a milé dárečky se také tento rok opět objeví při adventním kouzlení v benediktinském klášteře Göttweig. Kousek dále jihozápadním směrem se rovněž rozprostře sváteční romantická nálada, nejpozději, když se na adventních trzích v klášteře Seitenstetten rozezní adventní písně za doprovodu dechového orchestru.

Historické vánoční trhy
na hradech Schallaburg, Rosenburg a zřícenině Aggstein

Advent na hradě Schallaburg se odehrává ve znamení šperků, keramiky a uměleckých výtvorů ze dřeva. Malí návštěvníci mohou vyrobit svíčku, uplést košík a sami tak vytvořit vánoční dárek. Romantickou vánoční pohádku v jedinečném prostředí prožijete na tradičních vánočních trzích na hradě Rosenburg. Do období středověku se vrátíte při adventu na zřícenině Aggstein. Tady se s kupci, koňmi a vepřovým na rožni vydáte na vánoční cestu časem.

Přejeme krásný adventní čas v Dolním Rakousku!

Tady přejdete k dalším adventním trhům