Dunajská romantika na Welterbesteigu

1. den ‒ individuální příchod do Kremsu

2. den ‒ Krems-Dürnstein, 12,5 km, 4,5 hod., 550 m výstup
Přes staré město Krems, „Hoher Markt“ s gotickým  Gozzoburgem, dále přes kremské vinice směrem ke starému městu Stein a do ulice se sklípky a hospůdkami, podél zříceniny Steiner, pak přes prostorné vinice v  Loibenbergu a kolem barokního zámku ke středověkému  Dürnsteinu s jeho barokním klášterem.

3. den ‒ Dürnstein-Weißenkirchen, 16 km, 6 hod., 830 m výstup
Přes středověký Eselsteig nahoru ke zřícenině hradu Dürnstein – kde byl vězněn král Richard Löwenherz. Potom skalnatou krajinou a dubovým lesem směrem na Schlossberg s vyhlídkou. Následuje horská hospoda Fesslhütte a posed s úžasným výhledem na okolí. Dále se cesta vine na  Höhenweg,  Schildhütten  a Labestation u vinařství  Pomassl. Přes vinici Achleiten a Klaus po panoramatické cestě k vinařské obci  Weißenkirche s  Wehrkirche a gotickým Teisenhoferhof.  

4. den ‒ Weißenkirchen-Spitz, 10,5 km, 3,5 hod., 500 m výstup.
Gotickou čtvrtí „Auf der Burg“ k vyhlášenému vinařskému kraji okolo Weißenkirchen. Přes louky a skalní krajinu k Michaelerbergu  (přírodní památka), dále k Červené bráně směrem ke Spitzu.  Sestup vinicemi k baroknímu náměstí  Kirchenplatz  v Spitzu.  Odpoledne vás tady čeká ochutnávka vína u vinaře.

5. den ‒ Spitz-Aggsbach Dorf, 16,5 km, 5,5 hod., 780 m výstup.
Start lodí napříč přes Dunaj doArnsdorfu. Putování po Buchentalu s možností výstupu k Hohen Stein. Přes les Dunkelsteinerwald ke klášteru Maria Langegg (s poutním muzeem), až dosáhneme mohutné hradní ruiny Aggstein.  Sestup do Aggsbach Dorfu, proslulém kartuziány a kováři. 

6. den  ‒ Aggsbach Dorf-Melk, 17 km, 6 hod., 600 m výstup.
Putování k Hohenwarther Höhe v Dunkelsteinerwaldu. Lesem a lučními cestami sestup na Schönbühel se zámkem a klášterem Servitů. Přes východiskový bod Jonaskreuz do starého města Melk s jeho nádherným klášterem.

7. den ‒ závěrečný ‒ plavba lodí přes Wachau z Melku do Kremsu, odkud je dobře vidět historické staré město Melk a klášter. 

Nabízené služby:

  • 6 x přenocování  inkl. snídaně ve vybraných zařízeních
  • 5 x svačina s regionálními produkty od hostitele
  • 6 x převoz zavazadel do ubytovacího zařízení (maximàlnê 1 zavazadlo)
  • 1 x ochutnávka tří druhů vín
  • 1 x plavba lodí z Melku do Kremsu (jedna cesta)
  • 1 x turistická mapa, popis trasy a informace o světovém kulturním dědictví Wachau

Paušál na osobu: od € 639,00 v dvoulůžkovém pokoji
(cena závisí na kategorii pokojů, které jsou k dispozici)

Není v ceně a je potřeba zaplatit na místě:
řevoz kompou ze Spitz – Arnsdorf
a parkovné v Kremsu, když přijedete autem.

Organizátoř:
Donau Niederösterreich Tourismus GmbH, A-3620 Spitz an der Donau, Schlossgasse 3, číslo GISA: 13091941
Uplatňují se všeobecné podmínky společnosti Donau Niederösterreich Tourismus GmbH - tyto najdete na adrese www.donau.com/impressum.

Ceny jsou uvedeny bez ubytovacích poplatků, více informací: www.niederoesterreich.at/taxen

Nabídka na období

  • platnost od 10.04.2022 do 26.10.2022

Poptat nabídku

Dunajská romantika na Welterbesteigu poptat

Údaje o vaší cestě
Vaše údaje
Vaše kontaktní údaje (jméno, adresa, e-mailová adresa a telefonní číslo) a údaje týkající se cesty (datum příjezdu / odjezdu, počet osob, počet a věk dětí) u nás uložíme za účelem a po dobu zpracování vaší nezávazné poptávky a předáme je příslušným ubytovatelům/poskytovatelům služeb pro vypracování nabídky. Kromě tohoto nebudeme vaše údaje předávat třetím osobám. Další informace o vašich právech jako subjektu údajů a také o nás jako správci osobních údajů jsou uvedeny v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.