Odpočívka s vyhlídkou

Když vám bude ležet svět u nohou a vychutnáte si ten okamžik, pak pochopíte, čím je léto v horách Dolního Rakouska tak nezapomenutelné.

Vídeňský alpský oblouk nadchne turisty a cyklisty na horských kolech okouzlujícími výhledy a odpočívkami nad oblaky. Od světa pahorků Bucklige Welt až po stolovou horu Hohe Wand se rozprostírá neobyčejná síť stezek, která čeká jen na vás.

Spousta cest, jeden cíl: vždy je proč se vracet
Vídeňský alpský oblouk je velmi oblíbený především u pokořitelů vrcholů, ne nadarmo se tady nachází „ráj výhledů“. Ať už jsou to turisté nebo vyznavači MTB – vrcholek Gahn a výhled od chaty Waldburgangerhütte přes Semmering a Schneeberg nebo oblíbená chata Naturfreundehaus Knofeleben se prostě musí vidět.

Stát oběma nohama pevně v oblacích
Bohatá a variabilní síť stezek propojuje pestré pastviny, hluboké lesy a okouzlující výhledy. Turisté mohou to vše poznat na regionální turistické trase ve vídeňském alpském oblouku: od Payerbachu vás cesta povede k odpočívce s výhledem na horské panorama – k chatě Waldburgangerhütte a dále k Naturfreundehaus Knofeleben, nejoblíbenější chatě roku 2014.

Ráj výhledů. A MTB jezdců
Rozmanitý terén Vídeňských Alp je jako stvořený pro vyznavače horských kol. Oblíbeným výchozím bodem tras je Priglitz. Kromě nádherného výhledu na napínavé sjezdy dolů lze na stezkách Silbersbergstrecke nebo Kapellenrunde obdivovat historické budovy, zajímavý ukázkový důl Payerbach a sytě zelenou krajinu.