Ötscher je jeho lék , © Daniel Gollner
Ötscher je jeho lék

Ötscher je jeho lék

Posláním Geralda Demolského je znovu zatraktivnit sport a zdravý životní styl pro všechny zvídavé lidi. Jeho venkovní arénou je region Mostviertel. Protože domov je ideálním místem pro trénink a má vše, co člověk potřebuje pro chvíle sportovního vyžití.


Zatímco zbytek světa ještě spí, Gerald Demolsky už dávno nespí. Pod hvězdnou zimní oblohou si v pět hodin ráno připne lyže a v tlumeném světle čelovky vyrazí k cíli své cesty, hoře Ötscher. Po příjezdu na vrchol se Gerald zhluboka nadechne prvních slunečních paprsků a nasaje zdejší čistou energii: "Tohle jsou chvíle, které si člověk pamatuje navždy. Kdo je nezažil, jako by nežil." Přesto jako dítě většinou nebyl příliš nadšený z otcových nápadů, když měl jezdit na horském kole po všech cyklostezkách v regionu. Ale jak už to v životě bývá, až mnohem později pochopíte, jak hlubší význam pro vás některé zážitky měly. "Dnes už to nedělám jinak a tahám své tři děti na stejná místa, kam jsem chodíval s tátou."

"My Rakušané často naříkáme, i když máme ráj na dosah ruky. Dolní Rakousko má co nabídnout."

 

Ötscher je jeho lék, © Daniel Gollner
Ötscher je jeho lék

"Sezení je nové kouření. Sedíme neustále, ať už v práci, v autě, u počítače nebo u televize. Je to jed pro tělo."

Univerzální Dolní Rakousko

Gerald má ke své vlasti hluboký vztah a ví, jak ze sportovního hlediska co nejlépe využít každý kout regionu. Nemůže žít bez sportu, ať už jde o pěší turistiku, běh na lyžích, jízdu na horském kole, běh po stezce, plavání nebo posilování. Vždycky byla jeho součástí. Již jako žák místního sportovního gymnázia si vyzkoušel celou řadu aktivit a poté absolvoval sportovní akademii ve Vídni. Na olympijské základně v Obertauernu pak získal komplexní přehled o vrcholovém sportu. Jak sám říká, bylo to vzrušující období, ale volání domova bylo nakonec silnější. Kvůli sociálnímu prostředí a tomu, že se tam vždycky chtěl usadit. "My Rakušané často naříkáme, i když máme ráj na dosah ruky. Dolní Rakousko má co nabídnout: mírné podnebí, krásná příroda přímo na dosah ruky, louky a lesy pro pěší turistiku a běhání po stezkách a naše neuvěřitelně krásné hory, to vše je prostě výjimečné. Proč jezdit 2000 kilometrů od domova, když to všechno máme tady."
 

"Kdo to nezažil, jako by nežil."

Pohyb je lék bez vedlejších účinků

Gerald se před 13 lety rozhodl pro samostatnou výdělečnou činnost, když založil vlastní společnost "demolsky-sportservice". "Nabízíme různé zdravotní a fitness programy a výkonnostní diagnostiku pro firmy, ale i soukromé osoby a sportovce. Kromě toho mě nesmírně baví pořádat závody, jako je Amstetten Dirt Run "City Attack" , skialpový závod "Ötscher Attack" a různé sportovní kempy." Společně se svou ženou již dva roky pronajímá také prázdninové apartmány v rekreačním domě Ferienhaus Weitental v letovisku Lackenhof am Ötscher. "V žádném případě se nenudím," usmívá se tento fitness maniak, podle něhož je sport v dnešní společnosti důležitější než kdykoli předtím. "Neříká se, že je to pro nic za nic: "Sezení je nové kouření. Sedíme neustále, ať už v práci, v autě, u počítače nebo u televize. Je to jed pro tělo, kardiovaskulární choroby jsou stále nejčastější příčinou úmrtí. Lze mu předcházet dostatečným pohybem. A pohyb je jediný lék bez vedlejších účinků." Tento lék můžete získat zdarma každý den tím, že budete cvičit zde v přírodě a dávkovat si ho podle své chuti a nálady.

Ötscher je jeho lék, © Daniel Gollner
Ötscher je jeho lék

Lednice plná biopotravin

Zdravý životní styl se projevuje ve všech aspektech Geraldova života. V jeho lednici najdete převážně regionální bioprodukty. Protože udržitelnost je pro něj také důležitá a tělo funguje efektivněji díky zdravé stravě. To vše se snaží s manželkou předat svým třem dětem. Ani na dovolené se nevzdává sportu, ale hlavně poznává své okolí: "Dává mi to úplně jiný pohled na věc a poznávám nová neznámá místa úplně jiným způsobem. Nejde o to, abyste hned vyběhli někam na 1000 výškových metrů, ale abyste zpomalili. Udělat něco pro své tělo, mysl a zdraví." Když se Geralda zeptáte na jeho tréninkový cíl, je vám to hned jasné: "Chci se v důchodu pohybovat bez bolesti. Mým cílem je zestárnout v dobré kondici." Na ještě více východů slunce v horách. "Protože to jsou chvíle, kdy můžu být stále stejně šťastná, jako bych byla malé dítě."