Osvěžující duben

Jaro se slaví všude kolem: vinařské jaro na Weinstraße, moštové jaro v Mostviertelu a prvotřídní gurmánský festival ve Wachau.

Duben v Dolním Rakousku zpravidla začíná rozkvětem meruněk ve Wachau a končí rozkvětem hrušní v Mostviertelu. Mezi oběma kvetoucími obdobími si mohou všichni milovníci jídla a života vychutnat pestrý kolotoč akcí.

Na jaře se na dolnorakouské Weinstraße (Vinařské cestě) otevírají nejenom poupata, ale také dveře sklepů. Vinařská túra ve Weinviertelu, vinařské jaro v Kamptalu, Kremstalu a Traisentalu nebo Wachau, koštování mladého vína v Göttlesbrunnu, Tour de Vin rakouských tradičních vinařství – pro gurmány jsou jarní ochutnávky optimální příležitostí vychutnat si při družné zábavě nový ročník a doplnit vlastní zásoby ve sklepě.

Svátek pro všechny smysly
Uchvacující meruňkové květy povznesou Wachau také v kulinářské oblasti na vrchol rozkvětu. Na festivalu wachau GOURMETfestival zažijete „lukulské hody“ v líbezném údolí Donautal. Na programu je exkluzivní menu, ochutnávky vybraných vín a akce pro potěšení.

Oslepující záplava květů
Tradiční oslavy jara v Mostviertelu se odehrávají ve znamení statisíců kvetoucích ovocných stromů, jež promění krajinu koncem dubna v bílé voňavé kvetoucí moře. Během svátků moštového jara zvou obce, pohostinství a výletní cíle podél Moststraße (Moštové cesty) do krásné přírody a za kulinářskými objevy s hruškovým moštem v hlavní roli. Vrcholné události jsou Salón moštu na hradě Schallaburg a Den moštu, který se slaví poslední neděli v dubnu na celé Moststraße.