Pěší túry v přírodním parku

Poslední teplé podzimní dny nabízejí ideální kulisu pro příjemné pohodové pěší túry v dolnorakouských přírodních parcích.

Jakmile se příroda zahalí do svého podzimního hábitu, je na čase si opět obléct softshellovou bundu a nabalit turistický batůžek. Protože na podzim se dolnorakouské přírodní parky ukazují ze své nejkrásnější stránky.

Mystické viklany v přírodním parku Blockheide

Fascinující viklany v přírodním parku Blockheide jsou opředené spoustou pověstí. Náš tip: vzrušující „Žulová trasa“ s nádhernými výhledy a návštěvou přírodního parku a vrchovištního rašeliniště UnterWasserReich Schrems, kde se ponoříte do fascinujícího světa waldviertelských rybníků a rašelinišť a kde je také domov největší rybí populace Rakouska. Ideální pro rodiny, dobrodruhy a hobby geology.

Servus! říkají divočáci v národním  parku Sparbach

Poblíž Mödlingu v nejstarším přírodním parku Rakouska čekají na malé a velké návštěvníky zvířecí dobrodružství, napínavé rytířské historky a obrovské dětské hřiště včetně domečku na stromě. Perfektně se dá mimochodem přírodní park Sparbach prochodit po těchto turistických stezkách. Přejeme spoustu nezapomenutelných okamžiků!

Dohlédnout až přes Ötscher v přírodním parku Hohe Wand

Jakmile narazíte na jeleny a lamy, odhalíte přírodní poklady a vystoupáte až nad mraky, pak právě procházíte přírodním parkem Hohe Wand po trase s výhledem na Ötscher. Tato nádherná túra vede kolem vyhlídkové terasy Skywalk a odkryje turistům jedinečné výhledy na Ötscher a okolní krajinu, než se pak vydají po skalní hraně dále k zaslouženému oddechu a posilnění!