Požitkářská míle 2019

Nejdelší šenk světa.

Po oba víkendy 7. - 8. a 14. - 15. září 2019 promění více než 80 vinařů a vinařství oblast Thermenregion Wienerwald v nejdelší šenk světa – a to s volným vstupem.

„Tady rozbalíme piknik,“ říkají Dolnorakušané, když se chtějí zdržet ve Vídeňském lese a užít si zdejší pohostinnost. Není divu, protože kde se dá lépe putovat, ochutnávat a užívat si, než na Genussmeile, neboli Požitkářské míli, v oblasti Thermenregion Wienerwald, čili v oblasti termálních pramenů ve Vídeňském lese.

Nejdelší šenk světa si podmaní dovolenkáři na 10 km vedoucích po 1. vídeňské vodovodní stezce mezi obcemi Mödling a Bad Vöslau. Kolem 80 vinařů opět nadchne také v roce 2019 své hosty víny, mošty, burčákem a pochoutkami z Vídeňského lesa. Traktory a vláčky dopravující návštěvníky z nádraží na akci umožní každému pohodový výlet.

Putovat – ochutnávat – užívat si

Po oba víkendy 7. – 8. a 14. – 15. září 2019 zve Genussmeile se svými kulinářskými stánky k potulování se uprostřed syté zeleně. Zcela typické pro tento region jsou zdejší „Schmankerln“, tzn. pochoutky, jež mohou gurmáni ochutnávat v podnicích patřících k iniciativě „Dolnorakouská kultura pohostinství“ a u regionálních producentů. Spolky „Gutes zum Genießen“ a „So schmeckt Niederösterreich“ dovedou kulinářský zážitek k naprosté dokonalosti. Sklenička moštu nebo vína jsou na turistické stezce absolutní nutností. A se skleničkou burčáku si pak připijete na zdraví jako místní znalci přípitkem „Mahlzeit“. Jestli zůstanete u některého ze stánku „piknikovat“ až do setmění, anebo prozkoumáte „Genussmeile“ v celé její délce, je zcela na vašem svobodném požitkářském rozhodnutí. Záživné hodiny s přáteli při procházce vinohrady jsou v každém případě zaručeny.