Göstling-Hochkar

Nejvyšší lyžařské středisko Dolního Rakouska s největší jistotou sněhu nadchne svou rozmanitostí a nespočetnými zážitky na sjezdovkách i ve volném terénu.

Tam, kde si rodiny vychutnávají jedinečný požitek z jízdy na 19 km sjezdovek, kde freeriderům jiskří oči a milovníkům hlubokého sněhu buší srdce vzrušením, se v 1 800 m n. m. nachází nejvýše položený skiareál Dolního Rakouska: nádherný Hochkar.

Kde lyžaři a snowboardisté nacházejí své bílé štěstí
Ve výšce 1 800 m s výbornými sněhovými podmínkami najdou báječné sjezdy začátečníci i ostřílení lyžaři, protože Hochkar nabízí vše, co si srdce lyžaře a snowboardisty žádá: od rozmanitého funparku přes divoké sjezdovky s muldami až po malý pohádkový les. Tip na přenocování: 3hvězdičkový hotel  JUFA Hochkar přímo vedle sjezdovky.

Kde se ze začátečníků stanou profíci
Nejvýše položený skiareál Dolního Rakouska potěší výběrem z 10 vleků a lanovek a 19 km sjezdovek s možností večerního lyžování. Nejen příznivci snowboardu, freeridu a nováčci tady rádi trénují oblouky, ale také lyžařské osobnosti jako Thomas Sykora, Andreas Buder nebo Kathrin Zettel zde objevili svou lásku k lyžím.

Tip pro rodiny, kombinovaný skipas Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: že by lyžování s dětmi bylo dražší, to jednoznačně vyvracejí obě oblasti: děti do věku 10 let (ročník 2009) tady zaplatí pouhé 3 EUR na den – pokud vykrajují své obloučky společně s jedním z rodičů.

Mimo sjezdovky
Hochkar je nejen fantastickým lyžařským místem, ale nabízí i spoustu jiných zážitků, jako např. krásné trasy pro pěší túry i na sněžnicích, 32 km idylických běžeckých tras a 10 km tras pro skating, přírodní sáňkařskou dráhu nebo romantické jízdy na saních tažených koňmi. Den lze příjemně zakončit v teplé vodě Ybbstaler Solebad.

Top termíny:

  • 28. března 2020 Požitkářský slalom
  • 4. dubna 2020 lyžování v kroji
  • 11. dubna 2020 Největší zimní hledání pokladu v Dolním Rakousku

Kromě toho prosím uveďte zde:
Během vybraných termínů se každou středu a pátek koná večerní lyžování. Umělé osvětlení je v provozu od 18 do 21 hodiny a sjezdovky se promění v noční arénu
Termíny zde

Více o lyžařském středisku Hochkar