Přes všechny vrcholy

Léto v horách Dolního Rakouska otevírá nezapomenutelné výhledy na nádherné horizonty hor a rozlehlou krajinu. To se prostě musí vidět!

Když stojíte oběma nohama pevně v oblacích, otevřou se před vámi nejkrásnější obzory světa: ty, které pro vás vytvořila příroda: Léto v horách Dolního Rakouska může nabídnout bezpočet nezapomenutelných výhledů z vrcholků hor, a ty nejkrásnější najdete právě tady.

Ráj s výhledem
S dvěma dvoutisícovkami, Raxem a Schneebergem, ale i s mnoha dalšími vrcholy nadchne Léto v horách Dolního Rakouska svými nádhernými výhledy. Náš tip na panorama: vídeňský alpský oblouk, známý jako „ráj výhledů“, a masiv Ötscher, rakouský Grand Canyon.

Výhledy jako z pohlednice a fotopanoramata
Na vyhlídce Skywalk s pohledem na obzor: obě vyhlídkové plošiny Hohe Wand a Hochkar nabízejí jedinečné výhledy a pohledy do krajiny. Zauberberg Semmering nadchne svým neobyčejným rozhledem na všechny strany z rozhledny Milleniumswarte. Nostalgickou vzpomínku dopřeje Výhled za 20 šilinků „20-Schilling Blick“ na Semmering a železnici, jež zdobily kdysi tuto bankovku.

Naše tipy na chaty s panoramatickým výhledem
Chata Terzerhaus, přátelská k dětem, otevírá na své panoramatické terase jedinečný výhled na horské horizonty. Za ní nijak nezaostává tradiční chata Traisnerhütte s výhledem přes Mostviertel do dalekého kraje. Obzvlášť příjemný pohled na vrcholky je z lehátek horského hostince horský hostinec Raxalpe, zatímco chata Neue Seehütte dopřeje smyslný rozhled přes Vídeňské Alpy.

Chaty