Puchberg am Schneeberg

Děti se učí první obloučky v celoročně otevřeném dětském lyžařském parku, zatímco ti velcí jezdí v hlubokém sněhu na neupraveném freeridovém terénu.

Lyžařská oblast Puchberg am Schneeberg v Losenheimu je ideálním zimním cílem pro každého. Děti se tady učí lyžovat, zatímco dospělí si podmaňují sjezdovky a chaty a hledají dobrodružství.

Děti hurá na sjezdovku!
Na konci malebného údolí jen pouhou hodinu autem z Vídně čeká nádherné lyžařské středisko s dětským parkem Puchi’s Kinderland, kde lyžaře vyveze nahoru kouzelný koberec a tam už čekají veselé parkury. Hned za rohem vzbudí nadšení Zázračná louka (Wunderwiese), speciální svah pokrytý umělým povrchem, který nabídne zážitek téměř jako na skutečném sněhu a zve na celoroční lyžování, a dále Wiesenflitzer, 140 m dlouhá skluzavka s  pneumatikami.

1 nádherný výhled a 4,1 kilometrů sjezdovek
Čtyřsedačková lanovka pohodlně vyveze fanoušky freeridu nahoru do volného neupravovaného terénu, jež láká zkušené lyžaře na jízdu v hlubokém sněhu. Kdo chce kopec zdolat raději sám, může tady zažít také úžasnou skialpinistickou túru. Doporučujeme túry s průvodcem z lyžařské a horolezecké školy Petera Große, kde je možné si objednat také lyžařské kurzy. Potřebné lyžařské vybavení si lze pohodlně vypůjčit přímo na místě. Náš tip pro závěrečné posezení: chata Edelweisshütte u horní stanice sedačky, která nabídne ohromující výhled přes celé údolí Puchbergu a na svahy Schneebergu.

Mimo sjezdovky
Kdo hledá romantiku, najde ji při jízdě na saních za koňským spřežením. Ale nabízí se i spousta sportovních alternativ, jako je bruslení na přírodním kluzišti nebo razantní jízda na saních. Běžkaři vyzkouší v Losenheimu své síly na některé ze dvou tras!

Více o Puchberg am Schneeberg