Rehbergweide: posezení u šéfkuchaře Hannese

Tato pastvina v obci Lunz am See by se měla navštívit už jen kvůli její salaši. Využívá se také jako výchozí bod pro túry na Maiszinken.

Na pastviny Rehbergweide (760 m) v Lunz am See byste měli dojít nejlépe s prázdným žaludkem. V salaši totiž neskutečně vaří Johanness Dallhammer. Zdržet se je povinnost.

Selská usedlost z 16. století sloužila hospodáři od roku 1913 do roku 1971 jako hospodářský komplex skládající se z příbytku pro lidi a stáje pro dobytek. Od převzetí hostinským Johannesem Dallhammerem se hospodářství proměnilo ve výjimečnou kulinářskou zastávku.

Hosty potěší týdny specialit, kdy se se připravují ryby, uzené, hovězí ze skotu Angus, zvěřina, kamzík a husa a servírují se regionální nápoje.

Po otevření lanovky v roce 1971 se mohly začít využívat i gastronomické možnosti střediska Maiszinken. Lyžaře a turisty vždy v malém občerstvení obsloužili zdejší hospodáři.  Po převzetí součaným hostinským Johannesem Dallhammerem v roce 1999 se hospodářství rozšířilo na hostinec. Kromě každodenní kuchyně pro výletníky se hostinec nabízí také pro skupinové oslavy.

Na pastviny Rehbergweide se každoročně kolem poloviny května vyhání 35 až 40 kusů dobytka, který pak v polovině října pastviny zase opustí.

Přístup: Příjezd možný až k salaši

Túry - Rehbergweide

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz