Relaxace v horské chatě

Dolnorakouské chaty se právě v zimě těší velké oblibě. Není divu, vždyť útulněji a lahodněji není snad nikde jinde.

Tradiční horská chata přímo na sjezdovce, domácí pochoutky a nezapomenutelný výhled – to je sen mnoha. Aby se vaše dovolená stala skutečnou relaxací, potřebujete jen tu správnou adresu. Měli bychom pro vás 4 takové ….

Dovolená znamená užívat si

Co by to bylo za horskou túru bez posezení v horské chatě, odpoledne na lyžích bez posilnění nebo zimní dovolená bez limonády pro lyžaře, tzv. Skiwasser? Něco by chybělo, nebo? Proto vám představujeme nejoblíbenější chaty a restaurace, ten pravý relax pro vás.

Romantika přímo na sjezdovce:

Stadleralm a Berggasthof Mönichkirchner Schwaig
První certifikovaná horská chata pro požitkáře v Dolním Rakousku, Stadleralm, nadchne nádherným výhledem na Ötscher a polohou: lyžařské středisko Annaberg leží přímo přede dveřmi!

Uprostřed pohádkové krajiny střediska Mönichkirchen se nachází horský hostinec Berggasthof Mönichkirchner Schwaig. Tady si můžete vychutnat dny plné romantiky v tradičních roubenkách s vlastní stravou. 

Pro lyžaře a skialpinisty:

Wirtshaus Gut Weißenbach a Waxriegelhaus
Na úpatí Forstalm stojí hostinec Wirtshaus Gut Weißenbach s pokoji pro požitkáře.  A protože hostinský je zároveň lyžařským instruktorem, rovnou bere své hosty na svah! Svou polohou ne přímo na sjezdovce, ale právě proto ideální pro skialpinisty, je hostinec Waxriegelhaus na Raxu. Tady se zdatným skialpinistům servíruje domácí kuchyně: pivo Waxriegel nebo obří knedlíky Waxriegel již očekávají hladové hosty.