Salaš Feldwiesalm

Neznámý klenot v horském světě kolem Gamingu

Feldwiesalm je výchozím bodem pro výstup na Zellerain a oblibené místo turistů. Kdysi domov dřevařských pacholků Rotschildů a dnes salaš s příjemným zastavením pro unavené turisty ve výšce 1 314 m n. m.

K autentické salaši Feldwiesalm lze dojít po mnoha trasách, od lehkých až po středně obtížné. U fanoušků hor je tato horská pastvina často oblíbeným výchozím bodem pro túru na Zellerrain nebo Taschelbach. Delší trasy vedou od Gemeindealpe k salaši Feldwiesalm s odbočkou k jezeru Erlaufsee, ale také z Lackenhofu se dostanete přes sedlo Riffelsatel a pak dále přes „Dirndlmäuer“ k Feldwiesalm.

Dříve byl Taschelbach jen osadou s několika málo domky, které byly původně postaveny pro dřevařské pacholky Rothschildů. Dnes je zde oblíbená delší turistická trasa z Taschelbachu (1.052 m) do Breimaueru (1.489 m) k pastvinám Feldwiesalm. Kratší varianta začíná v Taschelbachu, pokračuje se nahoru na Zellerein (1.125 m) a dále k Hechbauer a nakonec k pastvinám Feldwiesalm.
Chata Feldwiesenhütte nabízí 15 paland pro přespání. Je nutné se telefonicky objednat předem!

Tip: Po vysilující túře chutnají chleba „Racklette“ s domácím sýrem a také salašnický burger „Almburger“ naprosto výtečně!

Túry - Feldwiesalm

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz