Salašnické slavnosti 2019

TOP akce na horských pastvinách na Železné cestě 2019

Všichni přátelé turistiky a milovníci pastvin jsou srdečně vítání v salaších na Železné cestě mezi obcemi St. Anton a/d Jeßnitz a Göstling a/d Ybbs. Hochbärneck, Hochkar, Siebenhütten a spol. zvou každoročně v období od června do srpna na tradiční společenské události odehrávající se na svěžím horském vzduchu. Při živé hudbě, letních teplotách a mostviertelských pochoutkách je veselá nálada a skvělá zábava zaručena.

22. června 2019: Oheň na vrcholu (stezka Panoramahöhenweg)

Divadlo z více než dvacet horských ohňů promění panoramatickou výškovou stezku Panoramahöhenweg v době letního slunovratu ve žhnoucí ohnivý řetěz a probudí 22. června 2019 k životu ohnivou tradici – ta má ve druhé polovině roku zahnat démony. Tato živá zábava je doprovázena početnými slavnostmi a oslavami – od vrcholu Sonntagberg přes St. Leonhard/Walde, Windhag a Randegg po Ybbsitz.
Oheň na vrcholu

23. června 2019: Salašnické slavnosti Hochbärneck

Hochbärneck u obce St. Anton an der Jeßnitz je oblíbeným výletním cílem pro rodiny v létě i v zimě. Salaš je během letních měsíců otevřená každý den od 9.00 hod (pondělí a úterý zavřeno) a pravidelně zve na tradiční zábavu na pastvinách. 23. června 2019 vypukne od 10 hod salašnická slavnost se mší, dopolední zábavou při jídle a pití a s tancem.
Salašnické slavnosti Hochbärneck

21. července 2019: Mše na pastvinách Hochkaru

Na Hochkaru toho lze spoustu prožít také v létě. Není divu, protože dno údolí v nadmořské výšce 1 400 m je přece ideálním výchozím bodem pro rozsáhlé pěší túry i výjížďky na horských kolech. Gastronomické podniky hýčkají své hosty také v letní sezóně a navíc lákají k návštěvě několika akcemi. 21. července 2019 se na Hochkaru odehrává salašnická mše.
Salašnická mše na Hochkaru

27. července 2019: Lehardiandacht Herrenalm

Prastará kamenná chata Herrenalm zve 27. července 2019 na akci Lehadiandacht pod křížem Leonhardikreuz u Gamingu. Výstup v délce přibližně půldruhé hodiny k salaši ve výšce 1 327 m n. m. je odměněn vydatným občerstvením a nádhernou idylou na horské pastvině.
Lehardiandacht Herrenalm

28. července 2019: Salašnická mše Dürrenstein

Salašnická mše na  Dürrensteinu se koná tradičně vždy poslední neděli v červenci. Místem konání je chata Ybbstalerhütte v nadmořské výšce 1 343 m, oblíbené místo pro rodiny. Pěšky se jde na chatu v závislosti podle zvolené trasy pět až sedm kilometrů.
Salašnická mše na Dürrensteinu

15. srpna: Salašnické slavnosti Siebenhütten

Výjimečná atmosféra na salaši Siebenhütten-Alm u Göstlingu upoutá každoročně na Neposkrvněné početí Panny Marie spoustu návštěvníků z celého Mostviertelu. Už samotná mše na pastvinách u vrcholového kříže přitahuje každoročně pozornost, ještě než se pak odpoledne rozpoutá při koncertu a tanci družná nálada a zábava. Tradiční kulinářské výtvory a místní kroje nesmí v nádherném horském světě Ybbstalských Alp samozřejmě chybět.
Salašnické slavnosti Sienbenhütten

15. srpna: Salašnické posvícení Hochbärneck

Hochbärneck u St. Antonu an der Jeßnitz je v létě i v zimě oblíbeným výletním cílem pro rodiny s dětmi. Salaš má v létě otevřeno denně od 9.00 hod (pondělí a úterý je zavřeno) a zve opakovaně k tradičním akcím na pastvinách. Na salašnické posvícení spojené s hudebním turistickým dnem si tady 15. srpna 2019 dá dostaveníčko spousta muzikantů z území kolem Ötscheru.
Salašnické posvícení Hochbärneck

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz