Salaš Siebenhütten: za sedmi horami…

Slavnost Siebenhütten v srpnu je známá široko daleko, ale také ve zbývající sezóně stojí pastviny v Göstlingu za návštěvu.

Původně stálo v tomto otevřeném terénu na východním hřebenu Königsbergu sedm salaší, proto jméno Siebenhütten (Sedm salaší). Uprostřed hustého lesa se otevírá pohled na tuto láskyplně opečovávanou salaš s dětským hřištěm a jižním výhledem.

Salaš Siebenhütten (1 297 m n. m.) platí jako místo setkávání turistů, bikerů a pohodářů, kteří hledají útulné a autentické místo. Od začátku června do poloviny září se o mladý dobytek stará hospodář Leo Zusser, pohoštění v salaši má na starost jeho žena Lotte.

Po objednání předem uvaří paní hospodářka ráda pro své hosty také teplá jídla. Známá je chutná farmářská pečínka paní Lotty z pece. Dětem se na přání nabízí vlastní grilování u ohniště. Místo na hraní je také připraveno.

Výhled na podhůří Alp a Dachstein

Krátký výstup z parkoviště a možnost přechodu přes Königsberg s výhledem na předhůří Alp, horské pásmo Haller Mauern, Sengsengebirge a až po masív Dachsteinu zvou k návštěvě. Doporučuje se také túra k chatě Kitzhütte vzdálené 1,5 hodiny chůze.

Magnetem pro návštěvníky je slavnost „Siebenhüttenfest“, která se koná každoročně v polovině srpna. Jen v tento den je možné vyjet autem až nahoru k chatě.

Výstup: přímo z obce Göstling an der Ybbs (2,5 h) nebo z parkoviště  Ebnerbrand (0,5 h)

Túry - Siebenhüttenalm

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz