Header Radfahren neu, © schwarz-koenig.at

5 tipů z redakce, které rozbuší srdce každého cyklisty.

Vychutnejte si svobodu na dvou kolech: cyklistika podél vodních toků nebo bývalých železničních tratí, k nejkrásnějším kulturním památkám nebo vyhlídkám, kolem horských panoramat nebo vinohradů. Máme dostatek důvodů pro výlet na kole v Dolním Rakousku. A na co máte chuť?

Retz, Weinviertel, © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Cyklistika s požitkem ve Weinviertelu

Cyklistika s požitkem: žádné jiné slovo nevystihuje weinviertelské cyklotrasy lépe, vždyť cestou zvou k oddechu a gurmánských zážitkům četné místní „Heurige“ a sklepní uličky. Cyklistické stezky jsou lemovány vinicemi, sklepními uličkami a zajímavými výletními cíly.

Číst dále
Thayarunde, © Waldviertel Tourismus/ishootpeople.at

Thayarunde: na kole jako na kolejích

Kde si dříve se supěním razila svou cestu parní lokomotiva, vychutnávají si dnes na cyklostezce Thayarunde rodiny a cyklisté pohodáři malebnou idylku okolní krajiny. Cesta vede naprosto bez námahy kolem zřícenin a hradů, pozůstatků bývalé železnice nebo kolem sladkých pokušení v podobě volně rostoucích ovocných keřů a stromů, jež lemují cestu a zvou na mlsání.

Číst dále
Cyklostezka Traisental-Radweg, © (c) Mostviertel Tourismus/schwarz-koenig.at

Traisentalská cyklostezka pro pouť do Mariazell

Za doprovodu poklidného šumění řeky Traisen vede cyklostezka Traisentalradweg po rovinatých stezkách a klidných vedlejších cestách od Dunaje malebnou vinařskou oblastí údolí Traisental a přes hlavní zemské město St. Pölten až do alpínského Mostviertelu do Mariazell. První úsek z městečka Traismauer do Kerhnofu je lehce sjízdný a skvěle se hodí pro rodiny s dětmi.

Číst dále
Euro Velo 6, © (c) Niederösterreich Werbung/ David Schreiber

Dunajská cyklostezka: minimum stoupání, spousta vrcholů

Dunajská cyklostezka se na souši i u vody stala vzorovým žákem mezi cyklotrasami, s nejlepšími známkami za vedení trasy, infrastrukturu a spoustu požitkářských zastavení. Šlapejte do pedálů podél stříbřitě modrého Dunaje na zpevněných cestách nebo klidných venkovských silničkách: Dunajská cyklostezka nabízí ideální kulisu pro vaši dovolenou.

Číst dále
Odpočinek u jezera Lunzer See, © schwarz-koenig.at

Ybbstalská cyklostezka: od Dunaje k alpskému jezeru

Kola místo kolejí ovládla srdce cyklostezky Ybbstalradweg mezi obcemi Waidhofen an der Ybbs a Lunz am See. S plavkami v kole v poklidu jedete na 55 km vstříc svému cíli, kdy se vám otevře pohled na temně zelené jezero Lunzer See ležící pod zříceninou Dürrenstein. Ideální místo sednout si na lávku a nechat plynout myšlenky a chladit znavené lýtkové svaly.

Číst dále