Tirolerkogel

Rozzářené oči dětí, výhledy na rozsáhlé horizonty a rozmanité trasy nabízí svým návštěvníkům Tirolerkogel. Tady nezbývá než žasnout.

Hora Tirolerkogel je ideálním cílem pro rodiny a poutníky. Především ti nejmenší si přijdou na své v přírodním centru Ötscher-Basis Wienerbruck a na spoustě trasách. Velmi chutně se vaří mimo jiné na chatě Anna-Alm s oceněním Edelhütte 2013.

Rodiny a poutníci jsou vítáni!
Ve výšce 1 377  m n. m. se rozprostírá rodinná hora Tirolerkogel, nedaleko Annabergu, idylické horské obce na poutní stezce Via Sacra a posledního místa pro přenocování poutníků cestou do Mariazell. Tirogelkogel nabízí spoustu možností a dokáže nadchnout nádhernými výhledy až po Ötscher, unaveným nohám dopřeje odpočinek v útulné chatě Anna-Alm, jež získala v roce 2013 ocenění „Edelhütte“.

Skvělá základna
Celý zážitek začíná v přírodním centru Naturzentrum Ötscher-Basis ve Wienerbrucku na břehu přehrady Ötscher, výchozím bodě pro komentované a individuální expedice do přírodního parku Ötscher-Tormäuer. Slunečné terasy zvou k posezení, místní pochoutky k ochutnání a lezecká věž k vybití energie.

Pro děti a milovníky pěších túr
Nádhernou flóru a velkolepé výhledy si turisté vychutnávají na cestě z Annabergu přes Tirolerkogel do Türnitzu. Právě na podzim oslňuje trasa jasnou viditelností až do Wachau. Zdejší trasy jsou ideální pro děti, protože jsou rozmanité a nenáročné.