Turistická stezka KREMSTALWEG (č. 625)

Rozmanitá turistická stezka, která na 93 kilometrech ukáže tváře Jižního Waldviertelu v živé podobě.

Stezka údolím Kremstal, turistický okruh, který vede dějištěm zemské výstavy mezi vrcholky rozpínajícími se až k nebi a nabízejícími úchvatné vyhlídky a nedotčenými říčními údolími.

Celá objevná trasa měří téměř 100 km (přibližně 5 denních etap), ale kdo by počítal kilometry, když při jejich zdolávání zažívá jeden intenzivní prožitek za druhým? Na stezce Kremstalweg totiž Waldviertel ukazuje, čím je tak jedinečný a cenný: při pěší túře se střídají vyšší polohy a výhledy, jimž podlehne srdce každého turisty, s hustě porostlými svěžími údolími. Cestu lemují nekonečná maková pole, zelené sady a louky, pestré zahrady, tiché rybníky a neustále vystupující výrazné žulové útvary. Z lesní půdy stoupá nepopsatelná směsice vůní namíchaným z chladného vzduchu, šišek, hub a čisté životní síly. Cestou se turisté pravidelně setkávají se starými mlýny a pilami, jež podávají svědectví o životě a hospodaření tehdejších obyvatel. A k tomu všemu vytváří jemné hučení zlatavě se třpytících říček Große Krems a Kleine Krems doprovodnou hudbu a udává rytmus osvobozujícímu prožitku při putování.

Zajímavosti na trase

  • Jeskyně Gudenushöhle: tam, kde bydleli neandrtálci: jeskyně je jedním z nejdůležitějších nalezišť z doby kamenné ve střední Evropě.
  • Jezero Edlesberger See: tajný tip pro rybáře – a pro všechny, kteří prostě jen hledají odpočinek.
  • Železniční most u rybníka Weyrerteich: z bývalé železniční tratě zůstal zachován jen impozantní viadukt.
  • Wiegenstein (Kyvadlový kámen) v Bad Traunstein: v lesích u Bad Traunsteinu vyprávějí mohutné žulové útvary o waldviertelské geologii a neuvěřitelných událostech.
  • Am Zwickl: soutok říček vytvořil jedno z nejkrásnějších říčních údolí Waldviertelu.