Kellergasse Ketzelsdorf, © Michael Liebert

Pěšky a na kole na Vinařské cestě

Výletní cíle na Dolnorakouské vinařské cestě prozkoumejte jednoduše na kole nebo v turistických botách. Kolo si můžete půjčit přímo na místě, do kufru si bezpodmínečně přibalte pohodlné boty.

Turistické boty nebo cyklistická helma? Nejlépe obojí. Pro cestování za vínem v Dolním Rakousku si nabalte výzbroj pro hodně pohybu v zelených vinohradech a na čerstvém vzduchu. Objevte své životní skryté síly a ztuhlá lýtka po jízdě na kole. Najděte si čas na radostné setkání s Bacchusem, bohem vína. Sklenička vína v místním Heuriger chutná s každým ujetým kilometrem ještě lépe. Pěšky nebo na kole – podle chuti a nálady. Dolnorakouská vinařská cesta má délku 830 kilometrů a vhodnou etapu pro každého. Vyberte si svůj ideální úsek!

Vinařská cesta je celkově připravena pro pohodovou a bezpečnou dovolenou: pro odvoz domů po ochutnávce vína je k dispozici kyvadlová doprava a taxislužba, ve Weinviertelu mají dokonce vlastní vinařskou taxislužbu. Jestli se ubytujete ve vinicích, budete od teď horovat jen pro Zierfandler anebo budete chtít mít skleničku neustále plnou, to si jednoduše rozhodnete sami podle naší zážitkové nabídky výletních tipů. Spoustu zábavy při aktivním poznávání vinařského podzimu Dolního Rakouska!

Kulinářský podzim v Dolním Rakousku

Piknik ve Weinviertelu, © Weinviertel Tourismus/ Himml

Piknik ve Weinviertelu

S piknikovým košem na nejkrásnější místa Weinviertelu. Kde se blahodárná pohoda ve sklepních uličkách setkává s mírně zvlněnou krajinou Weinviertelu.

Číst dále