Wachau z ptačí perspektivy

Velké výhledy: turistika s unikátními přírodními kulisami

Obdivujte Wachau shora

Vogelbergsteig patří k nejkrásnějším zajištěným cestám ve Wachau. Celou 1,5 hodinu si užíváte výstup na kopci Vogelberg se spoustu zajímavostí, které tato trasa přináší. Samozřejmě za stálého doprovodu výhledů na malebné panorama regionu! Náš tip: zvláštní kouzlo má krajina především na podzim, kdy se pomalu zbarvuje listí, a túru si můžete vychutnat bez davu turistů!

Nádherné výhledy a odbočky za historií

U vrcholů začneme hned s jedním tipem: nebojte se vyšplhat ke hradní zřícenině Dürnstein s bohatou historií a vydejte se na cestu časem, než budete pokračovat k vysunuté skalní kazatelně na Vogelbergu, kde na vás čeká kouzelný výhled. Pohádkový je také výhled z rozhledny Starhembergwarte  – nazývané žertovně „Rapunzelturm (Věž princezny Lociky)“ – na vrcholu kopce Schlossberg. Klíč si můžete půjčit v chatě Fesslhütte, v které si také můžete vychutnat vydatnou svačinu!

Pro dobrodruhy a objevitele

Rozmanitý výstup zvládnou i trénované děti. Trochu chuti na dobrodružství by si ale měly přibalit s sebou, protože jeden menší úsek vede přes příkré skály jištěné drátěným lanem. Odměnou za námahu jsou bizarní skalní útvary, které zvou k lezení. A kdo má trochu štěstí, uvidí dokonce ještěrku nebo může pozorovat malá sokolí mláďata schovaná ve skalních výstupcích!

Tip navíc: Pro všechny, kteří plánují delší pobyt, doporučujeme jako turistickou kombinaci etapu po Stezce světového kulturního dědictví Welterbesteig z Dürnsteinu do Weißenkirchenu ve spojení se skleničkou vína v Heurige!

Tipy na ubytování v Dürnsteinu