With both feet firmly in the clouds

The world looks altogether different when you are taking in breathtaking views from Lower Austrian lookout platforms.

Breathtaking, fantastic, incredible – moments that a photo can hardly capture. That describes Lower Austria’s panoramas from two very special outlook platforms, Skywalk Hohe Wand and 360° Skytour Hochkar.

Pohled na ráj výhledů: z vyhlídkové plošiny Skywalk Hohe Wand
Ráj lezení, paraglidingu a turistiky v přírodním parku Hohe Wand otevře svým návštěvníkům ohromující výhledy a pohledy na přírodu. Výjimečný výhled zažijete na vyhlídce Skywalk Hohe Wand, kde na vás čeká fantastický pohled do dálek. Můžete pohlédnout téměř kolmo až do hloubky 120 m – anebo se můžete nechat dokonce slanit. Komu se to zdá příliš strmé, využije raději některou z početných turistických stezek a s trochou štěstí třeba natrefí na kozorožce nebo jelena.

Tady vám budou ležet hory u nohou: vyhlídka 360° Skytour Hochkar
U horské restaurace JoSchi-Berghaus začíná a končí kilometr dlouhá okružní trasa, která vás dovede k výhledu z vrcholku, tzv. 360° Skytour Hochkar. Už jen samotný výstup je úžasný: k vyhlídkové plošině se dostanete přes visuté mosty. Odtud si vychutnáte nádherný výhled do dálek až po údolí Donautal a regiony Waldviertel a Weinviertel. A při optimální viditelnosti leží návštěvníkům u nohou více než 100 vrcholků, které částečně měří přes 2.000 výškových metrů. To musíte vidět!