Pastviny Dürrenstein: vysoko v kopcích na chatě Ybbstalerhütte

Z chaty Alpenvereinu lze ideálně prozkoumat turistickou oblast kolem mohutného masivu Dürrenstein. Pastviny Dürreinsteinu se rozkládají v nadmořské výšce 1 343 m.

Dürrensteinské pastviny v Göstling an der Ybbs jsou známé především chatou v Göstling an der Ybbs, kam zavítají na občerstvení vždy celé rodiny, aby načerpaly sílu pro pěší túry mezí obcemi Göstling a Lunz am See.

Výstup k chatě Ybbstalerhütte je určený spíše pro vytrvalejší turisty. Z nejkratšího, ale nejpříkřejšího sestupu ze Stiegengraben se dostanete k chatě asi za 1,5 hodinu. Odměna přijde v podobě nádherných pastvin.

Hostinská Inge Wurzer a její tým hospodaří v chatě rakouského alpského svazu Alpenverein od 1. června do 26. října.

Přátelská k rodinám a s bohatými tvary

Chata, v níž se cítí dobře i rodiny s dětmi, umístěná na okraji divočiny Dürrenstein ve výšce 1343 m n. m. byla postavena v roce 1923. Masív Dürrenstein oslňuje pestrou přírodní krajinou, která je charakterizována především zkrasováním. Tyto útvary vytvářejí z oblasti ideální cíl jak pro jednodenní výlety, tak i pro několikadenní túry.

K přenocování slouží 47 míst. Jako kulinářské pochoutky se nabízejí tradiční pokrmy z pece. Poslední neděli v červenci se u chaty Halterhütte koná mše na pastvinách.

Výstupy: od Stiegengraben (2 h), Steinbach (2,5 h), Lechnergraben (3 h)

Túry - Dürrensteinalm

S podporou kraje a Evropské Unie

  • Förderlogo_noe_cz
  • Förderlogo_LE14-20_cz
  • Förderlogo_leader_cz
  • Förderlogo_EU_cz