Zábava na sáňkách

Na dolnorakouských sáňkařských drahách se milovníci rychlosti dostanou do varu. A dokonce ve dne i v noci!

Kdo si chce vychutnat dlouhý sjezd, musí nejdříve vyšlápnout nahoru. V dolnorakouských sáňkařských centrech to jde většinou příjemně, protože tady vás na kopec pohodlně vyveze lanovka. A dolů vyrazíte teprve po vydatném posilnění v horské chatě, když už trasu rozzáří umělé osvětlení.

Pro sáňkaře milující posezení na chatě a jízdu v přírodě:
V idylickém Mostviertelu se nacházejí okouzlující přírodní sáňkařské dráhy, které se stanou nezapomenutelným vrcholem dovolené. Jako třeba přírodní sáňkařská dráha Opponitz (rodina Kronsteiner-Oberrehau, T 0676/ 727 32 32), kde bezpečně sjíždíte do údolí i za umělého osvětlení – například po posezení na statku Oberrehaus. A na statku St. Aegyd/Kernhof vás na požádání dokonce zavezou k nádherné přírodní sáňkařské dráze v nordickém centru Nordisches Zentrum.

Pro sáňkaře milující rozhledy, super rychlou jízdu a pro malé sáňkaře:
Vídeňské Alpy v Dolním Rakousku

Semmeringu se ne nadarmo říká Kouzelná hora! Tentokrát pro jeho 3 km dlouhou zážitkovou sáňkářskou dráhu  Erlebnis-Rodelbahn Zauberberg Semmering, po které chcete svištět dolů pořád dokola. Mimochodem: čaroděj Sedmikámen a drak Ohňozub vítají malé i velké sáňkaře také v noci! „Nasedat – připravit se – a jedeme!“ ozývá se na panoramatické sáňkařské dráze Rax-Panorama-Rodelbahn (T 0676/ 462 92 64). Ale pozor na cestu a nenechat se odlákat krásným výhledem! Náš tip pro sáňkařský dorost: sáňkovací louka Panhans Rodelwiese v délce 200 m v horském průsmyku Semmering (T 02664/ 20025). Tady se dobře staví skvělé skokánky a sbírají první zkušenosti.