Zimní dobrodružství ve 450 m: na biostatku Lueg

Jezdit na lyžích, stavět sáňkařské dráhy nebo se klouzat po zamrzlém jezeře Lunzer See: v Mostviertelu tě čeká nezapomenutelná zima.

Biostatek Bio-Bergbauernhof Lueg se nachází v zasněženém Mostviertelu poblíž města Scheibbs nedaleko lyžařských areálů Lackenhof a Hochkar. V nadmořské výšce 450 m můžeš sáňkovat, stavět sněhové hrady a popíjet horkou čokoládu. Ideální základní tábor pro tvé zimní dobrodružství!

Náš tip na zahřátí: mazlení ve stáji.
Kolem biostatku  Lueg je spousta skvělých sáňkařských tratí, na kterých můžeš dokázat své stavbařské umění při stavění skokánků. Ve stáji se pak v teplíčku pomazlíš se zvířátky, protože tam už se na tebe těší kačeny, kočky, kravičky, prasátka a domácí pes Nero. 1. dobrodružství už tě ale čeká hned brzy ráno: to se totiž vplížíš do kurníku a z hnízda uloupíš vajíčka ke snídani!

Zábava na sjezdovkách i na dvoře včetně!
Pouhých 25 minut pojedeš z biostatku Lueg na sjezdovky areálu Lackenhof, kde na tebe čeká fakt cool dobrodružství na sněhu. Naše tajné zimní tipy ale najdeš mimo sjezdovky: když pořádně mrzne, můžeš si totiž zabruslit na nádherném jezeře Lunzer See. A když není dostatečný mráz, zajdeš si na kluziště uprostřed obce. Tam je vždy několik malých rošťáků, kteří si rádi zahrají na honěnou! Zahřát se pak půjdeš do zážitkového světa Haubiversum, kde si upečeš svůj vlastní chléb, anebo do centra Mostbirnhaus Ardagger, kde tě očekávají pochoutky z mostviertelských hrušek a obrovské dětské hřiště!

Další informace a dotazy