Vysoká kultura vína: vinařský podzim v Carnuntu

Země Římanů vzbuzuje svými víny, historií a požitkem nadšení po celý rok – ale hlavně během vinařského podzimu.

Nedaleko Vídně se odvíjí vinařský podzim v regionu Carnuntum, kde se na historických půdách daří sametově ovocitým červeným vínům, jež nadchla již samotného císaře Marca Aurelia. Zde se dočtete, kde na vás čekají vinofilní a kulinářské vrcholné zážitky a kde odhalíte historii vína.

Najezte se lépe než Římané: naše gurmánské tipy

Víno, život a požitek. V tomto se země Římanů vyzná nejlépe. A právě na vinařský podzim se dobrá chuť vyšňořila obzvlášť slavnostně. Jeden takový – nebo lépe řečeno mnoho takových – chutných důkazů předloží každý den v nové podobě mistr světa v grilování Adi Bittermann. Šéf vinotéky „Vinarium Göttlesbrunn“, 1. školy grilování Carnuntum a skvělého pohostinství v bývalé c. a k. škole je našim světovým mistrem chutí. Náš tip: ochutnejte vnitřnosti. Stejně tak potěšeni jsme mimochodem vždy, kdy dostaneme do ruky skleničku z vinařství Rubin Carnuntum. Spolek nejlepších vinařství ze země Římanů vpustí do láhve jen opravdu ten nejlepší produkt révy vinné. Náš tip: navštivte úžasný prodej ze dvora vinařství Weinbau Schmidt Bruck, kde vám nabídnou ručně sklízené regionální produkty.

Neminout: naše tipy na výlet do minulosti

Zažít historii – to je možné v římském městě Carnuntum, světově ojedinělé rekonstrukci římské městské čtvrti, která nadchne svou autentičností. Celoročně vyhřívané termální lázně, stavby odpovídající originálům, amfiteátr a gladiátorská škola nabídnou vedle muzea zajímavý pohled do života dávných časů. Náš tip na příjezd: z blízké Vídně jezdí autobus Hop-On-Hop-Off-Bus.

Slavit a snít: naše tajné tipy

A protože po všem tom lahodném víně se pak nikomu nechce jet domů, tady ještě náš vinařský tip na přenocování: Weingut Edelmann, v Göttlesbrunnu, kde vás očekává dovolená přímo ve vinařství.

Aktivní tip

Pět nových turistických stezek vede do regionu Römerland Carnuntum nacházejícího se mezi Vídní a Bratislavou: VIA.CARNUNTUM. Na trase v délce 70 km se turisté vydávají po stopách starých Římanů za zážitky a prožívají bohatou historii regionu.  

 

Doporučení a tipy:

Mapa