bild-1-Waidhofen an der Ybbs, © Niederösterreich-Werbung/Martin Matula

Městský vzduch osvobozuje!

Vydejte se s námi na výlet nebo kratší dovolenou do nejkrásnějších a nejzajímavějších měst Dolního Rakouska: představíme výběr v krátkých portrétech a prozradíme nějaký ten tajný tip!

Umělecky zdobené domovní fasády a příjemná městská muzea s milou atmosférou, pěší zóny zvoucí k procházkám a objevování; farmářské trhy s ručními a domácími produkty z regionu a hostince a restaurace, v jejichž nabídce se odráží kulinářská rozmanitost kraje. Ať jsou to města Melk a Krems rozprostírající se přímo na Dunaji, tepně místního života, anebo St. Pölten, nejmladší zemské hlavní město Rakouska přímo uprostřed Dolního Rakouska a tímto také geografický středobod země na Dunaji. Anebo křižovatky historických obchodních cest jako město vína Retz, Weidhofen/Ybbs na dolnorakouské Eisenstraße nebo Zwettl s pivovarnickou tradicí v severovýchodním cípu země: každé z těchto měst vyzařuje svůj typický šarm a stojí za návštěvu!

Pozoruhodná města

Divadelní budova Festspielhaus St. Pölten, © Stefan Kristoferitsch

Sankt Pölten

St. Pölten září v novém lesku – díky gastronomické, podnikatelské a umělecké scéně. Zde „best of“ z hlavního města Dolního Rakouska.

Číst dále
Sloup svaté Trojice na náměstí v Badenu, © Österreich-Werbung/Diejun

Baden bei Wien

Dovolená v městečku Baden bei Wien znamená letní radovánky v ryzí podobě: tady si užíváte života na každém rohu, nalézáte nekonečnou inspiraci a…

Číst dále
Historické centrum Krems an der Donau, © Lois Lammerhuber

Krems an der Donau

Kulturní město Krems se ukazuje ze své nejkrásnější stránky – inspiruje ducha, hýčká oči a chuťové buňky a zve ke zklidnění mysli.

Číst dále
Klášter Melk, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Melk

Melk se rozkládá na začátku regionu Wachau a je součástí památky světového dědictví UNESCO. Nejen klášter, ale také město samotné jsou krásné k…

Číst dále
Větrný mlýn v Retzu v regionu Weinviertel, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Retz

Z hlediska vinofilního a kulinářského stojí Retz určitě za návštěvu. Co v tomto idylickém vinařském městečku můžete zažít ještě mimo gurmánské…

Číst dále
Wiener Neustadt, © Franz Zwickl

Wiener Neustadt

Město Wiener Neustadt nadchne stejnou mírou milovníky kultury, flanéry a vyznavače kavárenského života a oslní výtečnou kuchyní.

Číst dále
Hlavní náměstí ve Zwettlu s Hundertwasserovou kašnou, © Stadtgemeinde Zwettl, Monika Prinz

Zwettl

Když zve město piva na krátkou dovolenou, nelze říci „ne“. A už vůbec ne, pokud je toto město tak krásné a rozmanité jako Zwettl.

Číst dále
Waidhofen an der Ybbs, © Niederösterreich-Werbung/K. M. Westermann

Waidhofen an der Ybbs

Při návštěvě Waidhofenu je pořád co objevovat. K největším zajímavostem patří architektoničtí pamětníci historie obrany města, skvostný koncertní sál…

Číst dále